Ubytování Kolín a okolí

Cena (osoba/noc)Penzion Dobré Časy

Labská 96/14, Poděbrady
(14,0 km od centra Kolín)
Penzion Dobré časy najdete v bezprostřední blízkosti zámku v klidné historicky chráněné části města Poděbrady. Náměstí je vzdálené pouhých 200m a 50m od penzionu probíhá cyklostezka vedoucí podél břehu řeky Labe. K přístavišti výletního parníku a na lázeňskou kolonádu se dostanete za 5 minut. V blízkosti penzionu je několik restaurací a kaváren. Samotná budova penzionu Dobré časy pochází z přelomu 16. a 17. století. Po staletí zde žily rodiny rybářů, hrnčířů a truhlářů. Poslední rekonstrukce proběhla v letech 2013-15. V té době zde byl vybudován penzion, který nabízí vkusně zařízené pokoje vybavené koupelnou se sprchou případně vanou, wc, kuchyňkou nebo varnou konvicí, minibarem a TV. Bezplatná Wi-Fi je k dispozici v celém objektu. K pokojům v přízemí a prvním patře patří venkovní terasa s posezením. Podkrovní pokoje nabízejí návštěvníkům okouzlující pohled do korun stromů zámecké zahrady a na zámecké věžní hodiny.
1790,- za 1 osobu a noc
1790,- za 2 osoby a nocMísta v okolí

Střední Čechy (14) Poděbrady (8) Kutná Hora (2) Čáslav (1) Sadská (1)

Informace

Na řece Labi se ve Středočeském kraji nachází město Kolín. Má přes třicet tisíc obyvatel a je významnou železniční spojnicí. Jeho historické jádro je od roku 1989 městskou památkovou rezervací.

Kolín si dodnes zachoval svůj středověký ráz, doplněný o novorenesanční radnici a barokní domy. Najdete tu bývalé židovské ghetto, které připomíná hlavně synagoga ze 17. století. Největší kulturní památkou je ve městě raně gotický chrám svatého Bartoloměje ze 13. století. Pokud si uděláte výlet, nezapomeňte navštívit barokní kostel sv. Víta či jeden z největších židovských hřbitovů u nás. V centru města se také nachází zbytky středověkého opevnění.

Hudební nadšenci jistě uvítají každoroční festival dechové hudby, nazvaný Kmochův Kolín. Jen několik málo kilometrů za Kolínem se před vámi otevře nádherná příroda a mnoho zajímavých míst, kam můžete směřovat jeden z výletů. Pokud si chcete užít ještě více památek, určitě se vydejte do nedaleké Kutné Hory, která je vzdálená jen deset minut vlakem.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací