Ubytování Kolín a okolí

Cena (osoba/noc)


Hotel U Jezera

U Jezera 767, Velký Osek
(7,6 km od centra Kolín)
Hotel U Jezera je situován v klidném prostředí nejrozsáhlejších lužních lesů v České republice. Jedná se o evropsky významnou lokalitu "Národní přírodní rezervace Libický luh" vyhlášené v roce 1985 o rozloze 410 ha. Její specifická krása láká k dlouhým procházkám či cyklistickým výletům po značených a cyklisty vyhledávaných trasách. Jak už název hotelu napovídá, nachází se v těsné blízkosti jezero vhodné ke koupání, nebo klidnému posezení u vody.
1174,- za 1 osobu a noc
1174,- za 2 osoby a nocMísta v okolí

Střední Čechy (11) Poděbrady (5) Čáslav (1) Sadská (1) Velký Osek (1)

Informace

Na řece Labi se ve Středočeském kraji nachází město Kolín. Má přes třicet tisíc obyvatel a je významnou železniční spojnicí. Jeho historické jádro je od roku 1989 městskou památkovou rezervací.

Kolín si dodnes zachoval svůj středověký ráz, doplněný o novorenesanční radnici a barokní domy. Najdete tu bývalé židovské ghetto, které připomíná hlavně synagoga ze 17. století. Největší kulturní památkou je ve městě raně gotický chrám svatého Bartoloměje ze 13. století. Pokud si uděláte výlet, nezapomeňte navštívit barokní kostel sv. Víta či jeden z největších židovských hřbitovů u nás. V centru města se také nachází zbytky středověkého opevnění.

Hudební nadšenci jistě uvítají každoroční festival dechové hudby, nazvaný Kmochův Kolín. Jen několik málo kilometrů za Kolínem se před vámi otevře nádherná příroda a mnoho zajímavých míst, kam můžete směřovat jeden z výletů. Pokud si chcete užít ještě více památek, určitě se vydejte do nedaleké Kutné Hory, která je vzdálená jen deset minut vlakem.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací