Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 28 hotelů
 • Místa v okolí

  Šumava (11) Jižní Čechy (10) Plzeňsko a Český les (4) Stachy (4) Kvilda (4) Vimperk (3) Prášily (3) Vacov (2) Sušice (2)

  Informace

  Město Kašperské Hory leží v okrese Klatovy na jihu Plzeňského kraje. V současné době zde žije asi 1500 obyvatel a centrum města bylo vyhlášeno památkovou zónou. V těsném okolí se nachází Chráněná krajinná oblast Šumava a přírodní rezervace Amálino údolí a Nebe. První zmínka o Kašperských Horách je už ze 14. století a nachází se tu mnoho významných pamětihodností. Vidět zde můžete hrad Kašperk, gotický kostel sv. Markéty nebo zříceninu hradu Pustý hrádek.

  Kašperské Hory jsou ideální pro všechny příznivce přírody a historických památek. Každé roční období je tu nádherné a umožní vám zapomenout na každodenní starosti. V zimě je pro lyžaře otevřen zdejší skiareál, který čítá 3 vleky a zasněžené okolí vábí nadšené běžkaře.

  Jaro a léto vás uchvátí rozkvetlými loukami, průzračnými jezery a vůní lesů. Vyražte na kolo, houby či procházku do šumavské přírody, osvěžte se v jednom z koupališť nebo si prohlédněte památky a poznejte tak nová místa.

  Podzim hraje v Kašperských Horách všemi barvami. Vychutnejte si spadané listí, poslední sluneční paprsky a chladný vánek. Předtím, než se vydáte na celodenní výlet, podívejte se na jednu z webkamer, která vám alespoň částečně prozradí stav počasí, aby vás na cestách nic nepřekvapilo.