Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 31 hotelů
 • Místa v okolí

  Jižní Čechy (23) Vysočina (6) Tábor (16) Skrýchov u Malšic (1) Jetětice (1) Sezimovo Ústí (1) Sepekov (1) Chrášťany (1)

  Informace

  Na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné se nachází město Bechyně, které bylo založeno již v roce 1323 Janem Lucemburským. Dlouhá historie místa se potom samozřejmě do vzhledu i atmosféry výrazně promítla. Krom výroby keramiky je Bechyně známá též jako lázeňské město.

  Až budete v Bechyni, pořádně si prohlédněte náměstí, jemuž krom krásných domů dominuje kostel sv. Matěje. Za návštěvu stojí také krásný zámeček, kde můžete strávit klidně celý den. Pokud však toužíte spíše než po historii po přírodě, pěšky či na kole můžete prozkoumat například údolí Lužnice, které je plné romantických zákoutí.

  Turistických i cyklistických tras je v okolí hned několik a měří od 4 až do 43 km. Výlety můžete podnikat také za hranice samotného města. Navštivte blízké Dobronice, Stádlec, Hutě u Bechyně či Vlastiboř a Borkovice nebo vyražte až do 20 km vzdáleného Tábora. Bechyně a okolí se turisticky zkrátka jen tak nevyčerpá, je tudíž tím pravým místem pro všechny, kteří hledají aktivní dovolenou. Mnoho se toho dá stihnout i za pouhé 3 dny, víkendové pobyty, resp. pobyty na prodloužený víkend, tu tedy platí za jedny z nejoblíbenějších. Zároveň ale můžete svůj pobyt strávit v místních lázních a po poznávání okolí v klidu relaxovat.