Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 25 hotelů
 • Místa v okolí

  Jižní Čechy (23) Strakonice (2) Zvíkovské Podhradí (2) Vodňany (2) Jetětice (1) Chrášťany (1) Dražíč (1)

  Informace

  Královské město Písek má, stejně jako řada dalších českých měst, opravdu bohatou historii. V tomto případě se začala psát již ve 13. století, kdy bylo město založeno. Písek je situován v historickém Prácheňském kraji a je obklopen hustými lesy.

  Kromě pamětihodností jako jsou Kamenný most – nejstarší dochovaný most v Česku nebo písecký hrad – v němž sídlí také Práchenské muzeum, se během celého roku můžete účastnit mnoha akcí různého charakteru. Krom výstav a divadelních představení to v Písku již tradičně jsou: Jarní slavnosti, pohádkové Cipískoviště, slavnost „Dotkni se Písku“, Svatomartinské slavnosti a další. Během Vašeho pobytu mějte oči otevřené a obdivujte také celý prostor historického středu města, který je považován za městskou památkovou zónu.

  Také písecké okolí má co nabídnout. Navštívit doporučujeme Písecké hory, kde lze prostřednictvím naučné stezky narazit třeba na mufloní oboru. Dále se můžete zastavit ve vesnici Drhovle s barokně-renesančním zámkem (v němž se v současnosti nachází domov důchodců). Ukázku selského baroka uvidíte ve vesnici s názvem Krašovice a vyšplhat se můžete také na Čížovskou horu, odkud lze pozorovat celé Písecko. Nakonec zavítejte do Vráže u Písku, jediného lázeňského místa v oblasti.