Penzion U Blatce
Buková 106, 374 01 Trhové Sviny


Zahrada
Prostřednictvím portálu ehotel.cz lze v tomto ubytovacím zařízení uplatnit:
Platba poukazem ehotel.cz
Platba benefity
 

Pokoje

Služby - Ubytování

Zahrada Zahrada
 

Služby - Parkování

Parkoviště hlídané Parkoviště hlídané V ceně
 V místě
 

Služby - Recepce

Mikrovlná trouba Mikrovlná trouba
 
Varná konvice Varná konvice
 
Kuchyňka Kuchyňka
 

Služby - Pro rodiny a páry

Dětské hřiště Dětské hřiště V ceně
 V místě
 
Dětský koutek vnitřní Dětský koutek vnitřní V ceně
 
Dětský koutek venkovní Dětský koutek venkovní V ceně
 
Dětská postýlka Dětská postýlka V ceně
 

Služby - Pro firmy

Konferenční salónek Konferenční salónek V ceně
 

Služby - Zimní sporty

Bazén krytý Bazén krytý
 V místě
 doplatek 100 Kč na dospělou osobu za celý pobyt
 


Základní informace

Doba příjezdu: 14:00 - 21:00

Penzion U Blatce je nově a moderně postavený penzion uprostřed lesů a na hrázi dvou rybníků Blatec a Výběrač. Penzion má blíže k obci Petříkov, přes kterou se také k penziónu přijíždí od všech směrů jak z Třeboně, tak z Českých Budějovic , Českého Krumlov

Obec Petříkov se nachází uprostřed lesů, 10 km od Trhových Svinů a 9 km od Nových Hradů. Obec tvoří části Petříkov, Těšínov a Jiříkovo Údolí. Leží v nadmořské výšce 480 m. Katastrální rozloha obce je 1939 ha, zemědělské půdy je cca 400 ha, největší výměru tvoří lesy s 1425 ha. Počet obyvatel 265.

V Petříkově je zastávka ČD, základní škola, obchod a 2x hostinec. Je zde možnost ubytování v soukromých penzionech či chatách. V obci není žádný průmyslový závod, kolem dokola jsou lesy a rybníky, obcí protéká řeka Stropnice. Je to ideální místo k rekreaci a odpočinku.

Obec Petříkov má vybudovaný obecní vodovod. V obci funguje obecní knihovna a hřiště. Působí zde Sbor dobrovolných hasičů. Každoročně je zde pořádaný masopust, triatlon, drakiáda a vánoční zpívání.

Do území obce, části Jiříkovo Údolí zasahuje CHKO Třeboňsko, kde se také nachází přírodní rezervace Červené blato s naučnou stezkou. Obcí Petříkov a kolem penzionu prochází modře značená cyklostezka.

Okolí obce Petříkov navazuje lesním masivem na Novohradské Hory. Lesy jsou zde značně hluboké, ale také bohaté na lesní plody jako jsou borůvky,brusinky a hlavně houby. Petříkov je velice oblíbenou houbařskou destinací z důvodu snadné dostupnosti z větších měst v okolí.

Tipy na výlet

Kolem penzionu vede cyklostezka bílo-modrá, která Vás zavede k rybníkům Výběrač, Malý Smutný, Velký Smutný, Plánský, Velký a Malý Stávek, kde jsou nádherné procházky po hrázi a v podzimním období spojené s velkým množstvím rostoucích hřibů. Dále Vás stezka zavede k pramenům dobré vody a k samotné stáčirně vody. Toto vše najdete do 5 km od penzionu. Dále po stezce můžete dojet do Nových Hradů.

Charakteristika oblasti Třeboňsko

Třeboňsko patří k turisticky nejatraktivnějším oblastem v České republice. Nabízí bohaté kulturní a technické dědictví, které je úzce spjato s tradicí rybníkářství na Třeboňsku. Celkem zde najdete 460 rybníků, které zde byly postupně budovány od poloviny 14. století. Vybrané rybníky a další památky Třeboňska byHodnocení

Tereza
Rodina s dětmi
červenec 2017
99 %

Mapa

Podmínky

Storno podmínky

Lhůta před začátkem pobytu (dny) Výše stornopoplatků (% z celkové ceny)
21 100 %
Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací