Hotel Meran

Václavské náměstí 27, 110 00 Praha 1

Hotel přímo na Václavském náměstí je vhodný pro turisty, pro účastníky konferencí, ale také pro rodiny s dětmi, kteří mají zájem poznat stověžatou Prahu a všechny její krásy.

Hotel Meran byl postaven rodinou Hájkových v letech 1895 – 1906 v proluce téměř minimální, nevhodné pro výstavbu hotelu. Přesto se stal společně s hotelem Šroubek architektonickým skvostem a ozdobou Václavského náměstí. Úmrtím otce v roce 1937 se stali dědici syn Julius a dcera Marie, tehdy dvou a tříletá.

Za okupace byl hotel ve vlastnictví Němců a byl pojmenován LUNA. Po válce, v roce 1945 byl majetek rodiny Hájkových navrácen. Vrátil se i původní název hotelu MERAN. Vzhledem k sirotčímu majetku byl hotel zestátněn až v roce 1954. Tímto aktem byl MERAN předurčen k zániku. Byl propojen s hotelem Šroubek a pojmenován EVROPA.

Rodina vstupuje opět na scénu po něžné revoluci. V roce 1991 byl hotel v rámci malé restituce navrácen sourozencům Hájkovým a posléze sestra Marie svoji půlku prodala bratrovi Juliovi. Byl ve stavu odpovídajícímu komunistickému hospodaření. Po roce usilovných stavebních úprav byl hotel uveden do původního stavu, včetně instalace nového výtahu, neboť původní secesní byl za komunistického režimu zlikvidován. Všechný pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí se satelitním příjmem, telefonem, rádiem, minibarem a Wifi internet připojením.

Doba příjezdu: 12:00 - nonstop


Wi-fi
V ceně
Snídaně
V ceně
Prostřednictvím portálu ehotel.cz lze v tomto ubytovacím zařízení uplatnit:
Platba poukazem ehotel.cz
Platba benefity

Služby - Stravování

Snídaně Snídaně V ceně
 V místě
 Formou Bufetu
 

Služby - Ubytování

Wi-fi Wi-fi V ceně
 V místě
 

Služby - Parkování

Parkoviště nehlídané Parkoviště nehlídané Cena: 400,-
 V místě
 

Služby - Podniky v okolí

Centrum města Centrum města
 
Hodnocení

Radka
Cestující s partnerem/partnerkou
listopad 2017
79 %


Chování personálu k hostů, přístup

Štefan
Samostatný cestující
červen 2017
99 %

Podmínky

Storno podmínky

Lhůta před začátkem pobytu (dny) Výše stornopoplatků (% z celkové ceny)
1 Cena 1. noci