Vinařství & Vinařský dům PETRATUR
Blatnice pod Svatým Antonínkem 661, 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem


Wi-fi
V ceně
Snídaně
V ceně
Nekuřácké prostředí
Zahrada
Prostřednictvím portálu ehotel.cz lze v tomto ubytovacím zařízení uplatnit:
Platba poukazem ehotel.cz
Platba benefity
 

Pokoje

Služby - Stravování

Snídaně Snídaně V ceně
 

Služby - Ubytování

Wi-fi Wi-fi V ceně
 
Nekuřácké prostředí Nekuřácké prostředí
 
Zahrada Zahrada
 

Služby - Parkování

Venkovní stání Venkovní stání V ceně
 

Služby - Recepce

Káva na recepci Káva na recepci V ceně
 
Zapůjčení fénu Zapůjčení fénu V ceně
 
Zapůjčení větráku Zapůjčení větráku V ceně
 
Turistické informace na recepci Turistické informace na recepci
 

Služby - Ostatní

Úschovna kol Úschovna kol
 
Degustace Degustace
 Cena od 290 Kč
 


Základní informace

Doba příjezdu: 15:00 - 23:00

Vinařský dům Petratur se nachází ve vinařské obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. V podhůří Bílých Karpat najdete klidné ubytování v soukromí přímo vinařství Petratur.

VÍTEJTE U NÁS!
RODINNÉ VINAŘSTVÍ
Vinařská tradice rodiny sahá až do 18. století. Vinařství zakládal Antonín Petratur v roce 1934. Vinný sklep byl postaven v roce 1948. Vinařství se věnoval po celý život. V polovině 90. let převzal vinařství po otci Zdeněk Petratur a následně pak jeho syn Tomáš. V roce 2010 proběhla přestavba budovy vinařství na Vinařský dům.

TERROIR
Vinice se nachází ve viniční trati Roháče v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Kladný vliv na kvalitu mají především teplé větry – föhny, které vanou přes hřebeny Bílých Karpat. Díky jihozápadní expozici svahu a vysoké sumě aktivních teplot, dosahují hrozny vysoké cukernatosti i v této severněji položené vinařské oblasti. Podloží je tvořeno silnými vrstvami flyše. Jílovitěhlinitá půda je vododržná, má vysoký obsah minerálních látek a poskytuje tak dostatek živin v nejsušších obdobích.

VÝROBA
V souladu s přírodou využíváme při pěstování révy vinné šetrná agrotechnická opatření. Výroba vína vychází z tradičních postupů a metod, využívána je především fermentace přírodními kvasinkami. Zásadně nepoužíváme čisté kultury kvasinek a enzymatické přípravky. Kvasinky jsou již na slupkách hroznů ve vinici a jsou specifické pro danou polohu a odrůdu hroznů. Vína zrají v dřevěných sudech. Důraz klademe na osobitý charakter a tradici vín z Roháče.

VÍNA
V nabídce je široký sortiment odrůdových vín. Vynikající podmínky jsou zejména pro odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Tramín červený a Merlot. Specialitou vinařství je výroba cuvée pod vlastní ochranou známkou Lucanus. Čtyři vína symbolizují rovněž tvář ročních období v této viniční trati.

VINAŘSKÁ TURISTIKA
Vinařský dům nabízí řadu služeb v oblasti vinařské turistiky. Ubytování ve stylových pokojích, řízené degustace, pořádání rodinných oslav, společenských či firemních akcí.

POBYTOVÉ BALÍČKY
Vinařský dům se nachází v podhůří Bílých Karpat ve vinařské obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Najdete zde klidné ubytování v soukromíHodnocení

Lucie
eHotel.cz
leden 2021
Zatím nemáme žádné hodnocení. Všechny ubytovatele na ehotel.cz však prověřujeme a dáme za ně ruku do ohně.

Mapa

Podmínky

Storno podmínky

Lhůta před začátkem pobytu (dny) Výše stornopoplatků (% z celkové ceny)
14 50 %
Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací