Ubytování Trhové Sviny a okolí

Cena (osoba/noc)Hájenka hraběte Buquoye

Pouze poptávka
Hradiště 30, Kaplice
(13,7 km od centra Trhové Sviny)
Hájenku hraběte Buquoye najdete pod lesem, Hradišťskou horou v malé vesnici Jižních Čech v Hradišti u Kaplice. Byla zrekonstruována v roce 2011 se zachováním původních prvků. Ideální místo, pro rodinnou dovolenou kde zapomenete na Vaše každodenní starosti a načerpáte energii z krásné přírody , pro turistiku, cyklistiku a cykloturistiku, v zimě pro výlety na běžkách. Je to místo pod Hradišťským kopcem, Soběnovskou vrchovinou, také nazývanou Slepičí hory, s nejvyšší horou Kohout a vstupní bránou do Novohradských hor. Místo odpočinku a relaxace po celodenním výletě na kole, či pěší turistice, kde můžete projet různé naučné stezky, vidět nejstarší osady jižních Čech a pozůstatky keltské kultury, nebo si jen užít koupání, rybaření, procházky přírodou, nebo houbaření až do podzimních dnů. Pokud se rozhodnete pro výlety autem ,je zde mnoho historických památek, které nám zanechali naši předkové. Je jich hodně, určitě si zde najdete své oblíbené hrady a zámky, tvrze nebo kláštery.V zimě pro mi
575,- za 1 osobu a noc
1093,- za 2 osoby a noc


Informace

Nejjižnější část jižních Čech, to jsou Trhové Sviny. Jak už název a poloha napovídá, město trhů zprostředkovávalo obchod, a to zejména s Horním a Dolním Rakouskem.

Město je vhodným turistickým cílem pro ty, kteří touží strávit aktivní dovolenou plnou turistiky a cyklistiky, v klidném prostředí krásného Jihočeského kraje. Užít si můžete výlety do Slepičích hor či do nedalekých Českých Budějovic. Přímo v obci si pak lze prohlédnout radnici, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kašnu, Buškův Hamr či Kostel Nejsvětější Trojice.

Zajímavostí je, že toto městečko je rodným místem hned dvou významných osobností, prezidenta E. Háchy a hudebního skladatele Karla Valdaufa, na jehož počest je pořádán festival dechové hudby.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací