Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 38 hotelů
 • Místa v okolí

  Střední Čechy - severovýchod - Polabí (38) Kolín (9) Nymburk (4) Ratboř (2) Záhornice (1) Němčice (1) Ostrá (1)

  Informace

  Ve Středočeském kraji, asi 50 km východně od Prahy, leží lázeňské městečko Poděbrady. Toto město se nachází v Polabí, které je známé pro svou úrodnou půdu.

  Jak už bylo zmíněno, Poděbrady jsou lázeňské město. Místní lázně se specializují na onemocnění oběhového systému, nemoci z poruch výměny látkové a nemoci pohybového aparátu. Nabízejí ovšem i různé relaxační, preventivní, spa a wellness pobyty. Strávit tu můžete i víkendový pobyt.

  Všechny lázeňské pobyty jsou zde velmi populární, avšak nebudou-li vám stačit, vyhledejte v Poděbradech pivní lázně, kde si také skvěle odpočinete. Ve městě můžete navštívit lázeňský park s krásnou fontánou a minerálním pramenem, který je dostupný všem návštěvníkům. Podél lázeňského parku vede kolonáda, kde si můžete zajít na nákupy nebo výborně poobědvat. Na poděbradském náměstí se nachází socha Jiřího z Poděbrad patřící k vrcholným dílům české monumentální plastiky, mariánský sloup, který má připomínat morovou ránu či stará radnice. Dále se zde můžete vydat do kostela Povýšení sv. Kříže, Havířského kostelíku nebo obdivovat Obereignerovu vilu či vilu Kouřimku.

  Máte-li rádi přírodu, vydejte se k soutoku Labe a Cidliny, kde se můžete zastavit a příjemně posedět v některé z restaurací. Po cestě se vám naskytne krásný výhled na poděbradský zámek, kde se podle zámeckých spisů narodil Jiří z Poděbrad, který tu má památník. Zbude-li vám čas, zařiďte si prohlídku v poděbradských sklárnách Crystal BOHEMIA.

  Poděbrady jsou obklopeny cyklistickými stezkami. Na jedné z nich se dostanete například do Nymburka a vydáte-li se po druhé, dojedete až do Kolína. Stezky jsou vhodné i pro in-line brusle. Poté se můžete zajít vykoupat do místního koupaliště.