Ubytování Hradec Králové a okolí

Cena (osoba/noc)

 • 1 - 15 z 35 hotelů
 • Místa v okolí

  Královéhradecko (9) Východní Čechy (3) Pardubice (11) Holice (2) Dříteč (2) Jaroměř (2) Lázně Bohdaneč (1) Sezemice (1)

  Informace

  Hlavním turistickým centrem Královéhradeckého kraje je stejnojmenné statutární město. Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice a počet jeho obyvatel se pohybuje kolem 95 tisíc. Město se pyšní řadou dominant, jako je Bílá věž či řada několik gotických, renesančních a barokních staveb. Pokud se chystáte na dovolenou s děti, můžete si po prohlídce památek udělat výlet do aquaparku Hradec Králové, proslulé Zoo Dvůr Králové nad Labem nebo do přírody přilehlého okolí.

  V okolí Hradce Králové naleznete několik velkých rybníků a bohatých lesů, které jsou vhodným místem pro pěší i cyklistickou turistiku. Východočeská metropole je známým univerzitním městem a své návštěvníky láká i moderní architekturou. Pokud navštívíte toto úchvatné místo za účelem kultury, určitě nezapomeňte na jedno z nejznámějších českých divadel.

  Kulturní zajímavosti v Hradci Králové Městské Klicperovo divadlo bylo založeno v roce 1885 a v jeho prostorách je mimo jiné k vidění také umělecká galerie. Mezi další významné kulturní zařízení patří loutkové divadlo Drak či Adalberium. Návštěva Muzea východních Čech, největší zdejší instituce tohoto typu, Vám představí tradice a historii města.

  Hudba v Hradci Králové Město každoročně představuje bohatou nabídku festivalů, nejčastěji spjatých s divadelní tvorbou (důležité je zejména Divadlo evropských regionů a Klicperovo divadlo). Známý festival moderní hudby Rock for People sem ročně přiláká tisíce lidí, kteří si mohou užít rozmanitou muziku od kapel z celého světa. Tradiční Hradecký Majáles zase každým rokem pomáhá českým středoškolským a vysokoškolským kapelám předvést svůj talent před početným publikem.

  Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací