(Ne)tradiční zábava v Krušných horách

3 minuty čtení 29.02.2016 Sport

V minulosti opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si opět získávají své zasloužené místo mezi ostatními pohořími České republiky. Svým návštěvníkům mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším horám v Česku mají jednu velkou výhodu – je tu méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat tradičního i netradičního sportu plnými doušky. Mezi nejoblíbenější místa pro zimní sporty patří bezesporu Klínovec.

Snowtubing

3 tipy, kudy v zimě na Sněžku

5 minut čtení 27.02.2016 Sport Příroda

Název naší nejvyšší hory je odvozen od přídavného jména „sněžná – sněhem pokrytá“. Sněžka, majestátní hora tvarem připomínající trojboký jehlan, je odvěkým symbolem Krkonoš. Na její vrchol vede hned několik více či méně náročných tras včetně té nejsnadnější za pomoci nové kabinové lanovky vedoucí z Pece pod Sněžkou až na samý vrchol. Každá cesta ovšem má své kouzlo. Kudy se na Sněžku vydáte vy?

Sněžka

Za duchem Rampušákem do Orlických hor

3 minuty čtení 24.02.2016 Sport

Tak jako má naše nejvyšší pohoří svého ochránce Krakonoše, Orlické hory mají zase ducha Rampušáka. Jenomže zatímco postava Krakonoše má kořeny v lidové slovesnosti, Rampušák vznikl spíše jako parodie svého známějšího kolegy. Ať tak či tak, Orlické hory nezůstávají v nabídce lyžařských areálů pozadu. Skiareál Deštné a Říčky patří k nejvyhledáva­nějším centrům zimních sportů u nás. A protože je celá oblast proslulá také svojí sklářskou minulostí, nenajdete tam jiné sněhové vločky než ty, co se křišťálově třpytí…

Orlické hory

Proč je přestupný rok přestupný?

3 minuty čtení 22.02.2016

Přestupný rok máme jednou za každé čtyři roky a znamená to, že má měsíc únor místo 28 dnů 29. Jednoduché vysvětlení, že? Je to ale opravdu tak snadné? Proč je vlastně únor nejkratším měsícem v roce a jak je možné, že rok má více než 365 dnů?

Přestupný rok 2016

Příběh o odvaze a nezdolném přátelství

3 minuty čtení 20.02.2016

Odvaha, obětavost a především nezdolné přátelství, které nemohla zlomit ani drsná a krutá krkonošská příroda. Tak by se dal vystihnout tragický příběh dvou kamarádů lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. V historii českého sportu je hned několik příběhů, které šly daleko za hranice standardního vztahu mezi sportovci. Žádný z nich ale není dosud tak živý a tak často připomínaný jako právě ten o zarputilém závodníkovi Hančovi a jeho věrném příteli Vrbatovi.

Příběh Hanče a Vrbaty

  • 186 - 190 z 374 článků