Podzimní prázdniny: 4 tipy na oblíbená ubytování pro rodinu

Podzim už je dávno tady a na dveře klepou podzimní prázdniny! Vybrali jsme pro vás 4 oblíbená ubytování, kam rádi jezdí rodiny s dětmi. A ať máte s plánováním podzimních prázdnin méně práce, rovnou vám k nim přidáme tipy na turistické cíle v okolí. Podzimní prázdniny ve školním roce 2021/2022 vychází na středu 27. října a pátek 28. října. Tak schválně, kam za benefity vyrazíte tentokrát?

1) Resort Orsino - Pohoda na Lipně

Orsino je nově zrekonstruovaný komplex přímo u přehrady Lipno u obce Horní Planá. Pokud se rozhodnete navštívit Resort Orsino, rozhodně nebudete litovat. Svým moderním vybavením totiž nadchne i ty nejnáročnější klienty a přímo v resortu najdete opravdu široké vyžití pro celou rodinu. A v hotelové restauraci se postarají o to, aby spokojeností oplývaly i vaše žaludky! 

Přímo v resortu můžete využít moderní wellness s krytým bazénem. Najdete zde saunu, vířivku a zrelaxovat můžete u masáže. Kdo je otužilý, může si zaplavat v Lipně, hotel má soukromou pláž. Pro děti je zde hříště na hraní. V blízkosti resortu si můžete zahrát bowling, zajezdit si na koních a třeba si zahrát minigolf. 

Jižní Čechy přímo vybízejí k cyklovýletům! V resortu si kola můžete zdarma kola uschovat, nebo si můžete kola (nebo třeba koloběžky) vypůjčit. Na cyklostezku se napojíte hned před resortem a projedete se pohodlně kolem Lipna do NP Šumava. Určitě se také vydejte na Stezku korunami stromů nebo třeba do Království lesa, kde si to všechny děti náramně užijí!

Rezervujte si pobyt v Resortu Orsinu za benefity!

2) Penzion Stella - Historie v Prostějově

Pokud rádi poznáváte historii českých měst, zajeďte si s rodinou do Prostějova. Historické centrum města Prostějov je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Ubytovat se můžete v příjemném Penzionu Stella, kam můžete vyrazit nejen s dětmi, ale i s domácími mazlíčky. U penzionu bezpečně zaparkujete auto a ubytovat se můžete ve větším čtyřlůžkovém pokoji.

Pokud chodíte rádi za kulturou, oceníte blízkost kina i divadla. A pokud si budete chtít udělat celodenní výlet mimo město, na autobus ani na vlak to také nebudete mít daleko. V Prostějově se zastavte na náměstí T. G. Masaryka, které je srdcem města. Můžete si prohlédnout všechny domy, které náměstí lemují, včetně Nové radnice s věží a orlojem

Navštívit  v Prostějově můžete také muzeum nebo botanickou zahradu. A pokud si budete chtít zajet na výlet trošku dál, nabízí se vám Zámek Plumlov, který je od Penzionu 16 minut jízdy autem. Pozornost si zaslouží i Rozhledna Velký Kosíř ve Slatinkách, která vám poskytne výhledy na Hanou.

Navštivte Prostějov a Penzion Stella!

3) Hotel Myslivna - Výlet do Brna

Na výlet do Brna? No jasně! Hotel Myslivna se nachází v lesoparku v městské části Brno-Kohoutovice, odkud máte výhled na celé Brno. V hotelové restauraci si dáte klasickou českou a moravskou kuchyni a příjemně překvapit vás mohou i speciální gastronomické akce, které probíhají pravidelně každý měsíc. Najíst se můžete i v tamním steakhousu, na wifi se bezplatně připojíte odkudkoliv v hotelu a auto pohodlně zaparkujete na hotelovém parkovišti

Před výletováním vás rozhodně potěší vydatná snídaně, kterou máte v ceně ubytování. A kam se vydat na výlet? Dětem rozhodně udělá radost návštěva aquaparku v Kohoutovicích, který budete mít z ubytování necelých 10 minut autem. Přímo v Brně pak zavítejte na hrad Špilberk a projděte si přilehlý park. 

V Brně se rozhodně musíte projít kolem priglu (Vodní Nádrž Brno) a klasikou je také Vila Tugendhat a třeba Zelný trh. Na stránkách GoToBrno.cz najdete ještě spoustu dalších tipů i na restaurace a kavárny.

Jedete do Brna? Rezerevujte si ubytování za benefity.

4) Pension Luky - Ve Špindlu jako u babičky

Chcete raději do přírody? Vyrazte do Špindlerova Mlýna a ubytujte se v Pensionu Luky, kde se nebudete cítit jako doma, ale rovnou jako u babičky! Pension je moderně zařízený ve vesnickém duchu a mají tu snad vše, na co si vzpomenete. 

V ceně pobytu máte snídani, parkování a wifi. Dokonce i saunu, pokud se rozhodnete zůstat alespoň týden. Wellness je vzdáleno asi 300 metrů od hotelu, stejně tak bazén a fitness. Pro sportovce je zde tenisový kurt a v blízkosti dokonce tenisová hala. V hotelu vám půjčí i jízdní kola

Skvělým výletem i pro menší turisty bude Medvědí stezka. Vyjet si můžete až nahoru na Medvědín lanovkou. Nemusíte mít strach z živých medvědů, ti už tam pár staletí nežijí. Na stezce ale potkáte několik dřevěných medvídků, ze kterých budou mít radost malí i velcí členové rodiny. Určitě se také dojděte podívat na místo, kde pramení Labe!

Pension Luky, jasná volba ve Špindlu.

 

Užijte si podzimní prázdniny naplno! :)

Petra z eHotel.cz