Letní roadtrip: Saint Tropez, švýcarská města a kouzelný zámek Neuschwanstein! ČÁST 2/2

V minulém díle letního roadtripu jsme se podívali na rakouská jezera Wolfgangsee a Hallsatt, projeli jsme Benátky a další Shakespearovská města, dokonce jsme si prohlédli proslulou šikmou věž v Pise a navštívili kasino v Monaku. Dnes vám přinášíme pokračování letního roadtripu Evropou, na kterém za 14 dní navštívíte 5 států!

Den 7: francouzská riviéra a Saint-Tropez

Z Nice pojedeme podél pobřeží asi necelé dvě hodiny a dorazíme do města, které proslavil mimo jiné herec Louis de Funès a známá četnická stanice. Máme na mysli Saint-Tropez. Pokud jste některou ze slavných francouzských komedií viděli, rozhodně  se budete chtít před četnickou stanicí vyfotit. O městu se říká, že je to ráj boháčů. Jezdí sem celebrity snad z celého světa, v přístavu kotví luxusní jachty a v ulicích parkují ta nejdražší auta. Vydejte se také k Citadele, která poskytne krásný výhled.

 

Den 8 a 9: Toulon a Marseille

Ze Saint-Tropez se vydáme po snídani (pozor ale na dopravu, která v letních měsících bývá v městě neúnosná) a budeme pokračovat opět dále podél moře. Jedná se o naše poslední dny na mořském vzduchu, proto ho budeme chtít alespoň z části strávit na pláži. 68 km od Saint-Tropez se nachází Toulon, kde se na den zastavíme. Projdeme se na Boulevard de Strasbourg - pravděpodobně nejzajímavější ulice ve městě. Prohlédneme si katedrálu Notre-Dame-de-la-Seds de Toulon, která se stavěla přes 7 staletí. Můžeme se zastavit i v zahradách Jardin Alexandre 1er a dát si něco na zub v oblíbené kavárně BloemGracht. Pokud se nám bude chtít více času strávit u moře, navštívíme pláže Anse MagaudPlages du Mourillon

Podle nálady v Toulonu buďto přespíme, nebo se ještě večer přesuneme do Marseille, kde zakončíme naše putování po pobřeží Středozemního moře a načerpáme síly na další cestu. Marseille je hlavním městem Provence a pyšní se nádherným přístavem. Když do Marseille dorazíme včas a budeme mít chuť, zavítáme do Národního parku Calanques. V Marseille přespíme do následujícího dne, ráno se naposledy nadechneme přímořského vzduchu a vyrážíme směrem na sever. 

Den 10: Ženeva

Čeká nás 5 hodin dlouhá cesta do Švýcarska! Cestou se ale můžeme zastavit v jednom z malebných francouzských městeček dle našeho výběru. V Ženevě strávíme odpoledne a přespíme tam. Město leží na cípu ženevského jezera Lac Léman, které máme v plánu prohlédnout si zítra. V Ženevě sídlí OSN, Organizaci najdeme v budově tzv. Paláce národů. Centrem Ženevy je náměstí Place du Bourg-de-Four s katedrálou sv. Petra a Pavla.

Den 11 a 12: Lausanne, Lac Léman a Bern

Ze Ženevy se vydáme podél jezera do města Lausanne. Dominantu města hraje jedna z nejkrásnějších katedrál země - Cathédrale de Notre Dame. Můžeme zde také navštívit Muzeum olympijských her, Lausanne je totiž sídlem Mezinárodního olympijského výboru. 

Jezero Lac Léman je největším alpským jezerem a hned po Balatonu i druhým největším sladkovodním jezerem střední Evropy. V okolí jezera je spousta turistických stezek a krásných typických švýcarských městeček. Jezero také nabízí ideální podmínky pro plachtění nebo windsurfing. Zastavit se můžeme třeba ve městečku Vevey, které je centrem vinařství a čokolády. Na břehu jezera také najdeme hrad Chateau de Chillon.

K večeru se ještě musíme zvládnout přesunout do města Bern, hlavního města Švýcarska. Staré město Bernu je zapsáno na seznamu UNESCO. Projdeme se historickým centrem, které není nijak rozsáhlé. Okenice na okolních domech jsou laděné do národních barev - červené a bílé. V Bernu přespíme a ráno si zde můžeme dát nějakou dobrou snídani.

Den 13: Bodensee

Bodamské jezero je jedním z nejznámějších jezer Evropy a leží na území tří států: Německa, Rakouska a Švýcarska. V létě nabízí tyrkysovou hladinu a v zimě kouzelná zasněžená města a krajinu. Navštívit můžeme třeba Rýnské vodopády, které najdeme na švýcarské části jezera. Nezklame nás ale ani obyčejná procházka v okolí. Směrem na východ od jezera si najdeme místo, kde na noc složíme hlavu, zítra nás čeká poslední den velkého výletu. Chci využít benefity k proplácení ubytování v zahraničí!

Den 14: Neuschwanstein a Mnichov

Po probuzení se vydáme na Neuschwanstein. Určitě jste o tomhle zámku s názvem jako jazykolam už někdy slyšeli. A jestli ne, pak vám můžeme jen zaručit, že opravdu stojí za návštěvu! Auto zaparkujeme ve městě Hohenschwangau a vydáme se procházkou na zámek. Z města jsou to přibližně 2 km, můžeme ale využít i kyvadlovou dopravu, která na zámek turisty vozí. Z města se sem dostaneme cestou Maximiliansweg. Můžeme si udělat ještě o trochu delší procházku a dojít až na most Marienbrücke, ze kterého jsou focené ty nejkrásnější fotky zámku, které posloužily jako předloha Waltu Disneymu. Cesta trvá přibližně 20 minut a je dobře značená.

Po procházce nasedneme do auta a vydáme se do posledního bodu našeho roadtripu. V Mnichově jsme přibližně za hodinu a půl. Mnichov je třetí největší město Německa. Povinnou zastávkou bude určitě Karlsplatz, zde najdeme bránu Karlstor, renesanční kostel sv. Michala a spoustu starých domů, ve kterých sídlí například Stará akademie nebo Lovecké muzeum. Na náměstí Marienplatz si prohlédneme barokní sloup a rybí kašnu. Najdeme zde i Starou a Novou radnici, před kterou se turisté hromadí, aby hleděli na orloj. Město si můžeme prohlédnout i z výšky - třeba z 90 metrů vysoké věže kostela sv. Petra. Mnichov toho nabízí opravdu spoustu! Je jen na vás, jak dlouho se rozhodnete zde zůstat. My se tu ještě jednu noc prospíme a ráno vyrazíme zpátky domů, byla to dlouhá a báječná cesta!

 

 Snad se vám putování Evropou s eHotelem líbilo!

 

Nezapomeňte, že i na roadtripu můžete využít své benefity. https://bit.ly/proplatit-si-dovolenou 

 

Zase někdy příště na cestách

Petra z eHotelu :)