Blog eHotel.cz


Nezapomenutelné léto v Českém Krumlově

5 minut čtení 29.06.2016 Zámky

Český Krumlov je město mnoha tváří. Zdejší zámek s věží, o které i Karel Čapek říkaval, že je to ta nejvěžovatější věž ze všech, je dominantou celého širého okolí. Romantické křivolaké uličky starého města zase přímo vybízejí k procházkám s neobyčejnou atmosférou. Takovou se může pyšnit i největší kulturní akce na jihu Čech - Mezinárodní hudební festival, který se letos ponese v duchu filmové hudby. No a ten vůbec nejnetradičnější pohled na město zažijete jedině z řeky. Pojďte spolu s námi objevit všechny tváře Krumlova a podívejte se, na co se letos v létě můžete těšit!

Český Krumlov 


Na kole do pohádky

2 minuty čtení 21.06.2016 Zámky

Silueta červeného hradu se hrdě vzhlíží ve vodní hladině jako v zrcadle, které otevírá cestu do pohádky... Řeč je samozřejmě o jihočeském zámku Červená Lhota, který je mnohdy považován za vůbec nejpohádkovéjśí zámek v Česku. Jeho návštěva může být krásným zakončením jednoho z cyklovýletů, pro které je okolní krajina přímo stvořená.

Červená Lhota


Ztraťte se v Brdech!

9 minut čtení 15.05.2016 Zámky

Dlouhých 90 let patřil celý prostor vojákům. Ti brázdili zdejší lesy těžkou vojenskou technikou, vzduchem svištěly rakety a letály granáty. Potom se 260 km2 velká zelená plocha začala postupně otevírat veřejnosti. Až letos však byly Brdy oficiálně vyhlášeny za chráněnou krajinnou oblast a zcela se tak otevřely turistům.

Brdy


Červená Lhota - za leskem vlasů Zlatovlásky

2 minuty čtení 21.08.2015 Zámky

Zámek Červená Lhota se nachází nedaleko obce Pluhův Žďár v okrese Jindřichův Hradec a patří k nejnavštěvo­vanějším zámkům v České republice. Zámek jsme pro Vás navštívili opravdu nedávno, a tak máme čerstvé postřehy a tipy. Vydejte se tam s námi za leskem vlasů zlatovlasé panny!


  • 6 - 10 z 20 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací