Víte, že v Beskydech jsou medvědi?

1 minuta čtení 08.06.2015 Příroda

Medvědi se do Beskyd mohou dostat migračním koridorem ze Slovenska nebo z Polska. Cesta dál do Beskyd pro ně ale může být nebezpečná, protože pod motorovými silnicemi je minimum podchodů, kterými by medvědi mohli silnice podejít.

Beskydy se řadí mezi evropsky významné lokality velkých šelem – kromě medvěda se tady totiž vyskytuje také rys a vlk.


Dvojnásobný mistr České republiky kuchař Pavel Minář vede restauraci jednoho z našich hotelů!

1 minuta čtení 08.06.2015 Gastronomie

Kuchař Pavel Minář, dvojnásobný mistr České republiky a člen Asociace kuchařů a cukrářů ČR, vede restauraci v hotelu Panská v Bechyni. Pavel Minář má nespočet zkušeností a v jižních Čechách jste se s ním již měli možnost setkat v restauraci Na Staré v Želči. Tato restaurace se v současnosti specializuje na kuchyni připravovanou z lokálních surovin a to především kozí a kůzlečí maso a speciality z kozího mléka.

V restauraci hotelu Panská má Pavel Minář možnost nabídnout své kulinářské umění širokému spektru klientů od skupin turistů navštěvujících zámek Bechyně, přes golfisty a lázeňské hosty, až po romantické svatby.

Kromě mistra České republiky je restaurace výjimečná také svým konceptem, kterým je protiváha dnešní uspěchané doby – tzv. slow food. Slow food klade důraz na tradiční receptury, lokální suroviny a dodavatele a především na dostatek času pro to si chuťový zážitek správně vychutnat.

Kromě tradičních jídel se v restauraci hotelu Panská můžete těšit také na sushi. Pavel Minář je totiž velkým příznivcem asijské kuchyně, konkrétně především japonské a neustále se snaží vyhledávat a učit nové věci.

Bude se na Vás těšit v restauraci hotelu Panská v Bechyni!


Helicoptershow 2015

1 minuta čtení 14.05.2015 Pro děti

Již tuto sobotu 16. května 2015 zažije královéhradecké letiště na show plnou vrtulníků, letounů a automobilů, kterou si užijí tisíce Hradečáků i mimohradeckých.

Letošní ročník Helicoptershow přinese exklusivní podívanou prvního veřejného vystoupení letounu MIG 15 UTI s imatrikulací OK-UTI. Ukázka, která doposud nebyla nikde k vidění!

Ubytování v Hradci Králové najdete zde.

Více informací na webu: www.helicoptershow.cz a http://flying-legends.cz/airshow/


Noc hradních kaplí na Bezdězu

1 minuta čtení 11.05.2015 Pro děti Historie

Na Bezdězu se 23. května 2015 odehraje Noc hradních kaplí. Vystoupejte večer na Bezděz, kde na Vás dýchne neopakovatelná atmosféra.

Hradní kaple bude nasvícena svíčkami a z Velké věže si budete moci užít noční výhled do Máchova kraje. Za teplé májové noci se hrad Bezděz na čedičovém vrcholu stává magickým místem jako stvořeným pro romantické chvíle. Vaše děti si zase jistě užijí noční ohňové kejkle.


Sobotní kvíz

1 minuta čtení 11.05.2015

Poznáte místo na fotce? Na okraji Českého ráje, nedaleko od Mnichova Hradiště, hrad vytesaný do skály již ve 14. století, výhled až na Bezděz a Ještěd.

Jednotlivé skalní vrcholy byly pro turistické účely propojeny soustavou žebříků a lávek, a tak je možné celé původní skalní hradiště „prolézt“. Je to opravdový zážitek a velká odměna za výstup od hradu Valečov.

Podívejte se na virtuální prohlídku a užijte si nádherný výhled z domova: http://www.skalnimesta.cz/…yhlidka.html


  • 281 - 285 z 372 článků