Na Velikonoce to chce něco nového!

1 minuta čtení 30.03.2015

Znáte úsloví „aby tě beránek nepokakal“? Beránek patří k velikonočním svátkům od nepaměti jako symbol božího stáda. Tradice říká, že na Velikonoce by se měly odpouštět dluhy a darovat malé dárky, které potěší naše blízké. K tomu se také váže úsloví, že na Velikonoce by měl každý dostat něco nového, „aby ho beránek nepokakal“. Máte něco? :)


Máte doma kočičky? Ve váze vypadají nádherně!

1 minuta čtení 30.03.2015 Historie

Kočičky – tedy částečně rozvité pupeny a květy vrby jívy – se staly jedním ze symbolů jara a Velikonoc. Původně tradice pochází z křesťanské historie, kdy obyvatelé Jeruzaléma vítali přicházejícího Ježíše palmovými ratolestmi. Ty však v našich zeměpisných šířkách nejsou dostupné, proto byly nahrazeny zelenými větvičkami a následně podle německého zvyku kočičkami. Ty se světí v kostele na Květnou neděli a následující rok se pálí o Popeleční středě. I nevysvěcené kočičky jsou ale nádhernou jarní dekorací Vašeho stolu!


Sobotní kvíz

1 minuta čtení 30.03.2015 Historie

V Písku se přes řeku Otavu klene nejstarší kamenný most v České republice. Říká se mu také Jelení, podle jelena, který jako první most po jeho otevření přeběhl. Víte v jakém století a který český král dal pokyn k jeho stavbě?


Podívejte se na nádherné video z jižních Čech!

1 minuta čtení 30.03.2015 Hotely Příroda

Panství Bechyně oslavilo v roce 2013 20 let od svého založení. Nádherně zrekonstruovaný zámek, klášter, netknutá příroda jižních Čech v údolí řeky Lužnice, obory plné zvěře a nespočet možností pro výlety, sportovní aktivity a kulturní akce. Podívejte se, jak je Bechyně krásná a naplánujte si výlet s eHotel.cz! V hotelu Panská se na Vás již těší a z vlastní zkušenosti víme, že o Vás bude skvěle postaráno!  • 266 - 270 z 327 článků