Dvanáct českých perel aneb české památky UNESCO musíte navštívit!

1 minuta čtení 09.04.2015 Kultura Historie

Česká republika se pyšní 12 památkami zapsanými na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A všechny stojí za to vidět. Podívejte se na fotky a vyberte si, za kterou perlou pojedete nejdříve!

Brno

Český Krumlov

Holašovice

Kroměříž

Kutná Hora

Lednicko-valtický areál

Litomyšl

Olomouc

Praha

Telč

Třebíč

Žďár nad Sázavou


GL Hotel Trutnov

1 minuta čtení 02.04.2015 Hotely

Grand Luxury Hotel v historickém centru Trutnova nabízí ubytování ve stylových prosluněných pokojích ve tříhvězdičkovém standardu. Přímo v hotelu můžete navštívit luxusní kavárnu a restauraci, kde vám uvaří minutkovou kuchyň pouze z čerstvých potravin.

Na úpatí Krkonoš, v takzvané bráně hor, se v historickém centru města Trutnova nachází Grand Luxury Hotel. Umístění přímo na náměstí z hotelu dělá nejlukrativnější a nejvyhledávanější hotel v okolí. Pokoje jsou tvořeny velmi stylově s důrazem na pohodlí klientů, až relaxační atmosféru a intimitu. Samozřejmostí každého pokoje je TV/SAT, sociální zařízení a Wifi. Klienty si v hotelu hýčkají saténovým povlečením.

RESTAURACE Celý hotelový komplex je propojen s luxusní stylovou restaurací, kde už jen vnímání prostoru s hudbou starých mistrů je velkým zážitkem. Restaurace nabízí minutkovou kuchyň vařenou jen z čerstvých potravin. Nepoužívají zde mražené polotovary ani chemická dochucovadla. Pyšní se výrobou vlastních moučníků a baget, které jsou podávány jak v kavárně, tak v restauraci. Restaurace je nekuřácká.

Hotel v neudržovaném stavu převzala Marcela Sedláčková začátkem roku 2013 a vtiskla mu tvář prvorepublikového luxusu. Firma prosazuje nejkvalitnější možné služby a servis, pravou a poctivou gastronomii a maximální péči o klientelu. Hotel nabízí ubytování v teplých prosluněných pokojích. Nadstandardní služby, unikátní masáže, zprostředkování adrenalinových akcí a dalších aktivit. Profesionální vstřícný personál. Hotelová kuchyně nabízí pokrmy z čerstvých surovin bez použití glutamátů a chemických přísad. Pečeme domácí pečivo a moučníky. Kavárna nabízí dva druhy káv vlastní značky a výběr top alkoholů. Místo, kde je o hosta zájem.


Footfest 2015

1 minuta čtení 02.04.2015 Sport Kultura

Letos v létě 10. – 11. července 2015 se v Želči u Tábora bude konat již 11. ročník festivalu Footfest. Během jedenácti let se tento festival rozrostl z komorní akce na velkolepou událost. Původně jednodenní fotbalový turnaj v malé kopané s hudební zábavou se loni mohl pochlubit dvěma stagemi, na kterých hrály kapely jako Čechomor, Horkýže Slíže, Mňága a Žďorp nebo Mandrage.

Rozšířený dvoudenní festival měl loni velký úspěch a vydobyl si přední místo mezi sportovními a kulturními akcemi v celém regionu. Letos se můžete těšit například na Davida Kollera, NO NAME, INEKAFE, Harlej, JAKSI TAKSI, Visací zámek, Rybičky 48, Škwor a další. „Hudební večírek“ letos opět vypukne již v pátek. V sobotu ráno se potom bude konat turnaj v malé kopané, do kterého jsou přihlášeny týmy z celé České republiky. Pokud jste fanouškem malé kopané a chcete si v areálu festivalu užít pouze sportovní zážitek, budete mít vstup na turnaj zdarma. V sobotu odpoledne vystřídají fotbal znovu kapely a hudební party bude pokračovat až do brzkých ranních hodin. V areálu festivalu návštěvníci najdou veškeré zázemí včetně občerstvení a sociálních zařízení. Pokud jste zdaleka, můžete využít stanové městečko nebo si zarezervovat ubytování v některém z hotelů či penzionů v Táboře a okolí.

Více o festivalu najdete zde: https://www.facebook.com/footfestZelec


Soutěž o vstupenky do Strahovského kláštera je zase tady!

1 minuta čtení 02.04.2015 Kultura Historie

Jak jsme již avizovali v březnu, máme pro Vás další dvě volné vstupenky do Strahovského kláštera – tentokrát přímo do Strahovské knihovny!

Královská kanonie premonstrátů na Strahově patří mezi nejstarší doposud existující kláštery premonstrátského řádu na světě. Klášter byl založen roku 1143 a od té doby nebyla kontinuita premonstrátského řádu přerušena. Kanonie přetrvala požáry, války, i zvůli komunistického režimu. Několikrát se její členové museli uchýlit jinam, protože jim bylo znemožněno žít v klášteře. Hned, když to však bylo opět možné, navraceli se zpět za klášterní zdi. V roce 2008 měl premonstrátský řád ve Strahovském klášteře 74 členů.

Strahovská obrazárna se pyšní díly z období 14. – 19. století a staví na hodnotné sbírce obrazů, která v klášteře existovala již v 18. století. Strahovská knihovna je nedílnou součástí Strahovského kláštera prakticky od dob jeho vzniku. Skládá se ze dvou hlavních sálů – Teologického a Filosofického. V knihovně budete obdivovat především mistrovské fresky na stropech, nádherné knihovny plné cenných knih, glóby nebo sochy.

Do 19. dubna budete navíc v klášteře moci zhlédnout unikátní výstavu obrazů Kim Novak, americké filmové hvězdy 50. a 60. s českými kořeny. Kim Novak můžete znát například z Hitchcockova filmu Vertigo. Herečka s výtvarným vzděláním se ve své tvorbě nechává inspirovat impresionismem a surrealismem a výstava obrazů přivezených z Oregonu opravdu stojí za to.

Atmosféra chodeb a sálů Strahovského kláštera je opravdu nezaměnitelná a budete na ni dlouho vzpomínat!


Jarní slavnost na Kamenném mostě v Písku

1 minuta čtení 30.03.2015

Písek se právem pyšní svým historickým centrem. Kamenný most v Písku – nejstarší kamenný most v České republice – v sobotu 4. dubna 2015 ožije již tradiční oslavou jara spojenou s Velikonocemi. Pro děti budou připraveny dílničky, ve kterých si budou moci nabarvit vajíčka nebo se naučit plést pomlázku. Chybět nebude ani jízda na koni, nespočet stánků a ukázka řemesel.


  • 261 - 265 z 327 článků