Na Šumavu přicházejí losi!

1 minuta čtení 20.04.2015 Příroda

Los evropský je v Čechách velmi vzácný a přísně chráněný. Los u nás žije na Šumavě v okolí Lipna, několik kusů se vyskytuje také na Třeboňsku. Los je aktivní zejména v noci, proto se málokomu povede ho spatřit. Když ale budete mít štěstí, můžete se s losem na Šumavě setkat.


Tip na víkend: První pečení chleba v Lenoře

1 minuta čtení 20.04.2015 Historie Příroda

Z původních pěti lenorských pekařství dnes zbylo už jen jedno. V jeho peci si ale stále několikrát do roka můžete upéct chleba. Dnešní pečení navazuje na tradici pečení chleba pro skláře z 19. století. První letošní pečení se koná v sobotu 25. dubna 2015, opět s pekařem Augustinem Sobotovičem. K pečení bude navíc hrát kapela.

Pečení chleba ale rozhodně není jediná ze zajímavostí, na které Lenora láká. Výlet za pečením chleba můžete spojit s nádhernou jarní procházkou údolím horské Vltavy.


Horský penzion Seidl - tak vyšperkovaný penzion nikde jinde nemají!

1 minuta čtení 13.04.2015 Hotely

Horský pension SEIDL *** leží v krásném horském prostředí klidné části centra Špindlerova Mlýna – nejnavštěvova­nějšího střediska Krkonoš.

Okna penzionu nabízí výhledy přímo na okolní hory vysoké kolem 1300 m n.m. Má ideální polohu pro dovolenou v kteroukoli roční dobu.

V zimě budete mít odsud jako na dlani sjezdové areály ve Svatém Petru či 150m od nás vzdálený Medvědín. V létě se vyplatí vzít s sebou kolo nebo dobré boty. Nedlouhou pěší túrou lze odsud vystoupat například až na nejvyšší horu Čech Sněžku nebo k pramenům Labe.

Pohodlnějším milovníkům kola mohou ušetřit šlapání do kopců místní lanové dráhy. Nedaleko odsud se nachází známá krkonošská historická města Vrchlabí a Jilemnice.

Pension na Vás již od počátku dýchne svou pohodovou rodinnou atmosférou. Brzy se v jeho útulném a pohodlném prostředí budete cítit jako doma. Přijďte pobejt!

Horský pension SEIDL*** je členem Sdružení Zdravé a pohostinné Krkonoše (ZPK). Po předchozí domluvě Vám rádi poradíme s plánováním Vaší dovolené.

Rodina Klanicových se těší na Vaši návštěvu. Ubytování si můžete zarezervovat zde.


Hotel Antonie - nevšední zážitek!

1 minuta čtení 13.04.2015 Hotely

Komplex je ojedinělý, co do šíře nabízených služeb, a to, jak pro hotelové – bydlící, tak pro nebydlící hosty. Zároveň je koncipován, jako komorní zařízení s ubytovací kapacitou pouhých 46 osob ve dvoulůžkových pokojích. Hotel bohatě splňuje mezinárodní klasifikaci **** superior standardu.

V ceně ubytování je zahrnuta bohatá snídaně, whirpool, vnitřní bazén, venkovní eko jezírko nebo vstup na tenisové kurty. Hotel myslí i na Vaše děti, takže zapůjčení dětské postýlky je samozřejmostí.

Ubytování můžete rezervovat zde.  • 256 - 260 z 327 článků