Dům U Tří Havranů

1 minuta čtení 23.04.2015 Hotely

Penzion U Tří Havranů se nachází přímo v historickém centru města Český Krumlov při hlavním vstupu do areálu Státního hradu a zámku Český Krumlov u Červené brány.

V tomto domě, jehož stavební vývoj sahá hluboko do středověku (počátky zděného jádra pocházejí ze 14. století), se nacházela zámecká lékárna. Průčelí domu jsou renesanční se sgrafitovým členěním z roku 1556. Dalšími zajímavými architektonickými prvky jsou výtvarně náročná tesaná raně renesanční ostění oken s nadokenními římsami.

Přijeďte obdivovat historické památky Českého Krumlova, které byly zapsány na seznam UNESCO. Vraťte se do historie a navštivte oblíbené Slavnosti pětilisté růže a v dobovém kostýmu zažijte návrat do historie města Český Krumlov.

Kulturní nabídka v Českém Krumlově je každoročně velice bohatá, řada festivalů v Českém Krumlově si již našla místo v kulturním kalendáři mnoha návštěvníků. Mezi nejvýznamnější patří Mezinárodní hudební festival, Festival staré hudby nebo Jazz na konci léta. Rovněž zajímavým zážitkem je návštěva Otáčivého hlediště v zahradách českokrumlovského zámku, kde se každé léto konají divadelní představení pod širým nebem.

Ubytujte se v centru Českého Krumlova v našich Zámeckých apartmá, jejichž poloha Vám zajistí být přímo v centru dění.

Penzion u Tří Havranů je rovněž jako stvořený pro uskutečnění svatebních pobytů s nabídkou svatebního apartmá. Nebo přijeďte do Českého Krumlova jen tak strávit romantický víkend, který ubytování přímo v centru – v srdci Českého Krumlova v našem pensionu Váš zážitek jen umocní.


Sobotní kvíz

1 minuta čtení 20.04.2015

Víte, kde byste našli takové skály? Kromě Prachovských skal v Českém ráji se totiž tyčícími se pískovcovými velikány může pochlubit sever České republiky.


Na Šumavu přicházejí losi!

1 minuta čtení 20.04.2015 Příroda

Los evropský je v Čechách velmi vzácný a přísně chráněný. Los u nás žije na Šumavě v okolí Lipna, několik kusů se vyskytuje také na Třeboňsku. Los je aktivní zejména v noci, proto se málokomu povede ho spatřit. Když ale budete mít štěstí, můžete se s losem na Šumavě setkat.


Tip na víkend: První pečení chleba v Lenoře

1 minuta čtení 20.04.2015 Historie Příroda

Z původních pěti lenorských pekařství dnes zbylo už jen jedno. V jeho peci si ale stále několikrát do roka můžete upéct chleba. Dnešní pečení navazuje na tradici pečení chleba pro skláře z 19. století. První letošní pečení se koná v sobotu 25. dubna 2015, opět s pekařem Augustinem Sobotovičem. K pečení bude navíc hrát kapela.

Pečení chleba ale rozhodně není jediná ze zajímavostí, na které Lenora láká. Výlet za pečením chleba můžete spojit s nádhernou jarní procházkou údolím horské Vltavy.


  • 251 - 255 z 325 článků