Sobotní kvíz

1 minuta čtení 27.04.2015

Takto nádherně nám kvete strom přímo před naší kanceláří na Hradčanské v Praze. Poznáte podle květů, jak se jmenuje? Je to druh okrasné třešně.


Filipojakubská noc

Pálení čarodějnic nebo také Filipojakubská noc má v českých zemích dlouhou tradici. Lidé věřili, že se v tento čas čarodějnice slétají na čarodějnický sabat. Pálením velkých ohňů se lidé před čarodějnicemi a jejich mocí chránili.

Zároveň je Filipojakubská noc také oslavou jara, plodnosti a úrody. Popel z ohňů se zaorával do polí, aby se půda stala úrodnější. Filipojakubská noc v sobě vždy nesla jistá tajemství spojená s legendami či magií. Lidé věřili, že se v tuto dobu otevírají jeskyně a sluje, které skrývají poklady. Dnes jsou hranice s postavou čarodějnice stavěny v okolí téměř každého města. Plápolající ohně jsou pak vidět z velké dálky a hoří někdy až do druhého dne.


Byl pozdní večer, první máj...

1 minuta čtení 27.04.2015 Příroda

Vyrazíte na prvního máje na Petřín? Udržujete tuto krásnou tradici?

Podle etnologů nejsou nikde doloženy základy této tradice, je proto trochu opředena tajemstvím. Do 19. století totiž bylo nemyslitelné, aby muž políbil ženu na veřejnosti. Polibek pod rozkvetlou třešní nebo by měl zajistit, aby žena byla krásná a přitažlivá po celý nadcházející rok.


Koncert Věry Špinarové v jízdárně zámku Bechyně

1 minuta čtení 27.04.2015 Kultura

Koncert Věry Špinarové s kapelou Adama Pavlíka se v Bechyni uskuteční již 23. května 2015. Lístky jsou již v prodeji v síti TICKETPORTAL a na místech uvedených na plakátu. Koncert bude jistě stát za to! Kromě toho se podíváte i na jedno z nejhezčích míst na Táborsku. Bechyni se totiž vyplatí navštívit na více než jeden večer.

Město Bechyně se nachází v údolí řeky Lužnice. Kromě nádherně zrekonstruovaného zámku, který hlídají dva bernští salašničtí psi, musíte vidět i bechyňský klášter, ochutnat bechyňské lázeňské oplatky a projít se údolím řeky třeba až do kaňonu potoka Židova strouha. Také byste si neměli nechat ujít jízdu po nejstarší elektrifikované trati z Bechyně do Tábora po známém mostě zvaném Bechyňská duha. Krásným místem je také Černická obora Bechyňského panství, kde si mimojiné můžete zahrát golf na známém hřišti u loveckého zámečku Hvězda. Na jaře a na podzim Černické oboře dodávají osobitý ráz především jírovce maďaly rostoucí v alejích okolo cest. Na jaře Vás okouzlí svými květy, na podzim jsou obsypané kaštany.

Ubytování Vám můžeme doporučit v hotelu Panská přímo na nově zrekonstruovaném náměstí.


Hotel Farma Vysoká

1 minuta čtení 23.04.2015 Hotely Příroda

Koňská farma Vysoká se nachází v malebné podhorské oblasti města Chrastavy, asi 10 km od Liberce, směrem na Děčín. Svou unikátní polohou je právem nazývána “Nebeskou pastvinou“. Nejen pro koňáky je zde k dispozici hotel, restaurace či ustájení. Vedle pohoštění a ubytování můžete hotel a farmu využít pro firemní večírky, oslavy narozenin, svatební hostiny, firemní akce, sportovní soustředění či školení.

Hotel

Kapacita ubytování: 2 jednolůžkové pokoje, 13 dvoulůžkových pokojů, 7 přistýlek pro 1 až 2 osoby, 1 apartmán pro 2 až 4 osoby. Cena od 630 Kč za osobu a noc.

Restaurace

Zažijte ojedinělý zážitek při výhledu na parkurový výcvik přímo z restaurace do kryté haly z jedné strany stolu a na venkovní jízdárnu s pohledem na Ještěd ze strany druhé.


  • 246 - 250 z 325 článků