Blog eHotel.cz

V penzionu Mirka si odpočinete od stresu

2 minuty čtení 30.04.2015 Hotely

Zveme Vás do nově zrekonstruovaného PENZIONU MIRKA, který se nachází na klidném místě Šumavy, v Hojsově Stráži. Bývalou školu jsme přizpůsobili tak, aby si zde každý návštěvník odpočinul od stresů a načerpal novou energii.

Náš penzion nabízí 5 dvoulůžkových pokojů , z toho 3 s velkým balkonem. V pokojích lze pohodlně umístit přistýlku. Náš penzion nabízí v přízemí bezbariérové apatrmá. K dispozici jsou také dětské postýlky s lůžkovinou pro malé děti. Pokoje jsou vybaveny kvalitním nábytkem z masivního dřeva a zároveň splňují vysoké nároky. Každý pokoj má malou TV se satelitním příjmem, bezdrátové připojení k internetu, lednice, WC a sprchový kout. Všechny pokoje mají krásný výhled na okolní lesy Šumavy. Naše útulná restaurace, která nabízí domácí čerstvě připravené jídlo, je určena výhradně pro naše hosty. Součástí restaurace je i hrací koutek pro Vaše děti. Snídaně je podávána formou bufetu. Večeře jsou v duchu domácí stravy (polévka,hlavní chod), vegetariánská strava po domluvě je také možná.

Penzion se nachází v krásném prostředí a výhledem na okolní lesy a louky na Šumavě. Během zimy jsou dobře připravené běžecké tratě začínající přímo za zahradou. Okolní kopce a louky mohou být také použity pro lyžování.V blízkém okolí se nachází několik lyžařských areálů.Je také možné si pronajmout zimní skútry. Od jara do podzimu je tato oblast rájem pro turisty, kteří chtějí relaxovat a zároveň pro cyklisty s velkým výběrem tras. V létě je možné si pronajmout čtyřkolku a udělat prohlídku po okolních lesích.Pro motorky je k dispozici uzamykatelná garáž a i úschovna jízdních kol.Malá údržba a oprava na vašich vozidlech je k dispozici po dohodě s majitelem.Celý areál je oplocen, včetně parkoviště.Zahrada s dětským hřištěm,písko­vištěm,trampo­línou a spoustou hraček.V době teplých měsíců je venku vířivá vana pro čtyři osoby.

Budeme rádi, když navštívíte náš penzion a uděláme vše proto, abyste byli maximálně spokojeni a rádi se k nám vraceli.

Ubytování rezervujte zde.


Sobotní kvíz

1 minuta čtení 27.04.2015

Takto nádherně nám kvete strom přímo před naší kanceláří na Hradčanské v Praze. Poznáte podle květů, jak se jmenuje? Je to druh okrasné třešně.


Filipojakubská noc

Pálení čarodějnic nebo také Filipojakubská noc má v českých zemích dlouhou tradici. Lidé věřili, že se v tento čas čarodějnice slétají na čarodějnický sabat. Pálením velkých ohňů se lidé před čarodějnicemi a jejich mocí chránili.

Zároveň je Filipojakubská noc také oslavou jara, plodnosti a úrody. Popel z ohňů se zaorával do polí, aby se půda stala úrodnější. Filipojakubská noc v sobě vždy nesla jistá tajemství spojená s legendami či magií. Lidé věřili, že se v tuto dobu otevírají jeskyně a sluje, které skrývají poklady. Dnes jsou hranice s postavou čarodějnice stavěny v okolí téměř každého města. Plápolající ohně jsou pak vidět z velké dálky a hoří někdy až do druhého dne.


Byl pozdní večer, první máj...

1 minuta čtení 27.04.2015 Příroda

Vyrazíte na prvního máje na Petřín? Udržujete tuto krásnou tradici?

Podle etnologů nejsou nikde doloženy základy této tradice, je proto trochu opředena tajemstvím. Do 19. století totiž bylo nemyslitelné, aby muž políbil ženu na veřejnosti. Polibek pod rozkvetlou třešní nebo by měl zajistit, aby žena byla krásná a přitažlivá po celý nadcházející rok.


Koncert Věry Špinarové v jízdárně zámku Bechyně

1 minuta čtení 27.04.2015 Kultura

Koncert Věry Špinarové s kapelou Adama Pavlíka se v Bechyni uskuteční již 23. května 2015. Lístky jsou již v prodeji v síti TICKETPORTAL a na místech uvedených na plakátu. Koncert bude jistě stát za to! Kromě toho se podíváte i na jedno z nejhezčích míst na Táborsku. Bechyni se totiž vyplatí navštívit na více než jeden večer.

Město Bechyně se nachází v údolí řeky Lužnice. Kromě nádherně zrekonstruovaného zámku, který hlídají dva bernští salašničtí psi, musíte vidět i bechyňský klášter, ochutnat bechyňské lázeňské oplatky a projít se údolím řeky třeba až do kaňonu potoka Židova strouha. Také byste si neměli nechat ujít jízdu po nejstarší elektrifikované trati z Bechyně do Tábora po známém mostě zvaném Bechyňská duha. Krásným místem je také Černická obora Bechyňského panství, kde si mimojiné můžete zahrát golf na známém hřišti u loveckého zámečku Hvězda. Na jaře a na podzim Černické oboře dodávají osobitý ráz především jírovce maďaly rostoucí v alejích okolo cest. Na jaře Vás okouzlí svými květy, na podzim jsou obsypané kaštany.

Ubytování Vám můžeme doporučit v hotelu Panská přímo na nově zrekonstruovaném náměstí.


  • 236 - 240 z 316 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací