Kuks - tajemství protikladů a barokní poklady

3 minuty čtení 01.07.2015

Kuks je podle pověstí místem, kde vyvěrají léčivé prameny. Samotné slovo Kuks pochází ze staroněmeckého slova kukus, které se vztahuje k těžbě zlata v této oblasti. Znamená podíl na výnosu zlatého dolu.

S Kuksem se dnes nepatrně odchýlíme od našeho tématu zámků. V Kuksu sice hrabě Špork v 18. století také nechal vystavět zámek, který mu sloužil jako letní sídlo, my ale svou pozornost upřeme ke kukskému hospitalu a jeho okolí. Tuto unikátní barokní národní kulturní památku bychom klidně mohli za zámek považovat. Nebylo by divu! Hospital Kuks je opravdu velkolepá stavba…Zámek Telč - tajemství italské renesance

3 minuty čtení 19.06.2015

Telč, město nacházející se na jihu naší republiky v kraji Vysočina nedaleko hranic s Rakouskem, patří k našim památkám zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vydejte se do něj za originálními tipy s eHotel.cz!


Soutěž s eHotel.cz je zase tady! Chcete lístky na letní hudební festival?

1 minuta čtení 16.06.2015 Sport Kultura

Máme pro Vás další soutěž a doufáme, že tentokrát bude chtít soutěžit úplně každý! To, co budete moci vyhrát, je totiž spojené s hudbou, sportem a krásným městem. Máme pro Vás dvě volné vstupenky na Footfest – dvoudenní hudební festival s turnajem v malé kopané, který se 10. a 11. července 2015 koná nedaleko Tábora. Více o Footfestu si můžete přečíst přímo na našem blogu zde. Prozradíme, že se můžete těšit na kapely jako je NO NAME, JAR, Vypsaná fixa, Jaksi Taksi, Ine Kafe nebo na Davida Kollera. Vstupenka na oba dva dny v hodnotě 650 korun může být s eHotel.cz Vaše!

Stačí tuto sobotu 20. června 2015 na našem Facebooku odpovědět na soutěžní otázku. Vyhrává ten nejrychlejší!


  • 226 - 230 z 325 článků