Divocí koně se vracejí do volné přírody!

1 minuta čtení 24.07.2015 Příroda

Divocí koně dříve společně s vyhynulým praturem a zubrem tvořili nedílnou součást české přírody, která díky těmto druhům získala svůj specifický ráz. Velké pastviny, na kterých se tato zvířata pásla, střídaly lesy a díky vypásání trávy měly šanci zde vegetovat vzácné druhy rostlin.


Mnichovo Hradiště - velkolepé sídlo Valdštejnů

1 minuta čtení 24.07.2015

Zámek Mnichovo Hradiště získal v 17. století slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna. Tenkrát renesanční sídlo prošlo na konci 17. století velkolepou barokní přestavbou, která s přestávkami trvala celých 30 let! Podívejte se, jak zámek vypadá dnes. Barokní sídlo se do dnešních dnů dochovalo s minimálními úpravami, a tak se jeho návštěvníci dnes mohou přenést do autentické atmosféry českého baroka.


Mělnický košt

1 minuta čtení 24.07.2015 Gastronomie

Již po deváté se letos v sobotu 8.8.2015 sejdou mělničtí vinaři a nabídnou návštěvníkům svá vína – poklady, které skrývají jejich mělnické sklepy. Vyrazte se do Mělníka podívat! Budete okouzleni jak městem, tak vinicemi a lahodným mělnickým vínem!


Otáčivé hlediště v Českém Krumlově - přežije?

2 minuty čtení 21.07.2015 Kultura

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově a jeho otázka v sobě skrývá dva aspekty – krásu barokních zahrad krumlovského zámku a unikátní zážitek shlédnutí divadelního představení s přírodními kulisami. Český Krumlov je na seznamu svtového kulturního dědictví UNESCO zapsaný již více než dvacet let. Komise však hrozí tím, že by kvůli točně postavené v zámecké zahradě mohl být ze seznamu i po dvaceti letech vyškrtnut. Byli jste na „otáčku“? Mělo by být zachováno?


  • 216 - 220 z 327 článků