Kouzelný víkend ve městě vína

1 minuta čtení 22.01.2016 Hotely

Chcete prožít úžasný romantický víkend ve dvou se vším komfortem a navíc v centru jihomoravské vinařské podoblasti? Znojmo, město s královskou pověstí, impozantně se vypínající nad řekou Dyjí je pro Vás tou pravou volbou! Ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Savannah zažijete neopakovatelný pobyt se speciálním valentýnským programem. Nechte se hýčkat a užijte si tu pravou romantiku!

Hotel Savannah

Rys v Jizerských horách

1 minuta čtení 22.01.2016 Příroda

Již několik let ochránci přírody předpokládali, že se do Jizerských hor vrátil rys ostrovid. Hmatatelný důkaz jim ovšem stále chyběl, k dispozici měli pouze nepodložené údaje, například svědectví lesníků. Až v prosinci loňského roku zachytila tuto vzácnou kočkovitou šelmu, která byla na severu Čech vyhubena již v 18. století, fotopast umístěná na severních svazích přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny a poskytla tak jednoznačný důkaz o výskytu rysa v této oblasti.

Rys v Jizerských horách

Romantika v prvorepublikovém stylu

1 minuta čtení 21.01.2016 Hotely

Zažijte ten nejromantičtější víkend ve zrekonstruovaném zámečku s poetickým názvem Letohrádek sv. Vojtěch! Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází na okraji malebného městečka Počátky na Pelhřimovsku a kromě špičkového ubytování nabízí i neopakovatelný zážitek – jízdu se psím spřežením po rozlehlém parku.


Hurá do stopy!

2 minuty čtení 19.01.2016 Sport

Zima už konečně dorazila i na Šumavu! 70 centimetrů prachového sněhu, skvěle upravené běžkařské stopy a krásná zimní atmosféra. Co více si může fanoušek běžeckého lyžování přát? Vydejte se zimnímu dobrodružství vstříc!

Běžkaři na Šumavě

Pustevny – poznejte krásy Moravskoslezkých Beskyd

4 minuty čtení 19.01.2016 Sport

Po celý rok obdivují kouzlo Moravskoslezských Beskyd turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska a každoročně se zde koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány turistickými trasami různých obtížností, po jejichž zdolání je možnost odměnit se v řadě turistických chat a občerstvovacích stánků. Když to sněhové podmínky umožní, přijdou si v zimním období na své kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři. A co se vám vybaví, když se řekne Beskydy? – Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč, Lysá hora … a bezesporu také Pustevny.

Moravskoslezské Beskydy

  • 201 - 205 z 374 článků