Aktuální sněhové podmínky na českých horách

3 minuty čtení 12.02.2016

Aktuální počasí blížící se spíše tomu jarnímu sice příliš nenasvědčuje tomu, že stále ještě probíhá zimní sezóna. I přes teploty nad nulou však na českých horách sněhová pokrývka stále zůstává, provozovatelé skiareálů ji však musí udržovat doslova zuby nehty. Pojďte se spolu s námi podívat, jaké jsou aktuální sněhové podmínky v českých lyžařských střediscích, ať si můžete naplánovat ještě alespoň jednu letošní lyžovačku!

Aktuální sněhové podmínky na českých horách

Špindlerův Mlýn - brána do lyžařského ráje

4 minuty čtení 11.02.2016 Sport

Kdyby nebylo mlynáře Špindlera, mohlo se krkonošské horské městečko stojící na horním toku Labe jmenovat úplně jinak – třeba Svatý Petr. Jenomže mlynář Špindler si nechal postavit na Labi mlýn. Poté, co vrchnost povolila i stavbu kostela, začalo se kolem pomalu rozrůstat nové město, které je dnes jedním z nejvyhledáva­nějších lyžařských středisek u nás. Vítejte ve Špindlerově Mlýně – ráji všech fanoušků zimních sportů!

Špindlerův Mlýn

A vítězem naší valentýnské soutěže se stává...

1 minuta čtení 07.02.2016

Edita Drábková a její příspěvek Kakslauttanen – Iglú vesnička! Vskutku originální místo pro strávení svátku všech zamilovaných, že? Musíme ale uznat, že každý soutěžní příspěvek byl jedinečný. Objevila se nejen klasika v podobě Paříže či Petřína, ale také třeba plavání s delfíny nebo dokonce strašidelná Ospalá díra.

Valentýnská soutěž

Vzhůru do Harrachova a ještě dál!

3 minuty čtení 01.02.2016 Sport

Ne nadarmo se našemu nejvyššímu pohoří přezdívá malé Alpy. Ačkoliv toto přirovnání může znít někomu poněkud nadneseně. Ten, kdo v Krkonoších už někdy byl, však ví, že na něm něco je. Už jen svou výškou je toto pohoří výjimečné – najdete v něm sedm z deseti nejvyšších vrcholů v České republice. Nadmořská výška ovšem není rozhodně to jediné, na co Krkonoše lákají. Pojďte se s námi vydat po stopách hraběte Harracha, které nás zavedou až do stejnojmenného města, které je především díky letům na lyžích známé po celém světě!

Skiareál Harrachov

Jarní prázdniny jsou tady!

1 minuta čtení 01.02.2016 Pro děti Sport

Jarní prázdniny, netrpělivě očekávané všemi dětmi i jejich rodiči, začínají právě tento týden! Jelikož jsou ale tyto týdenní prázdniny rozděleny podle okresů, někteří školáci si na ně budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Pojďte se podívat, kdy si zrovna Vy užijete zaslouženého volna ve znamení zimních radovánek třeba na některých českých horách!

Jarní prázdniny

  • 191 - 195 z 372 článků