Příběh o odvaze a nezdolném přátelství

3 minuty čtení 20.02.2016

Odvaha, obětavost a především nezdolné přátelství, které nemohla zlomit ani drsná a krutá krkonošská příroda. Tak by se dal vystihnout tragický příběh dvou kamarádů lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. V historii českého sportu je hned několik příběhů, které šly daleko za hranice standardního vztahu mezi sportovci. Žádný z nich ale není dosud tak živý a tak často připomínaný jako právě ten o zarputilém závodníkovi Hančovi a jeho věrném příteli Vrbatovi.

Příběh Hanče a Vrbaty

Zalyžujte si v největším lyžařském resortu v České republice!

2 minuty čtení 17.02.2016 Sport

Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou – to je pět lyžařských areálů, které tvoří největší skiresort v České republice. Celkem 40,5 km prosluněných sjezdových tratí, moderní vyhřívané lanovky a navíc možnost lyžovat ve více areálech v jeden den. Mezi jednotlivými skiareály se dá pohybovat buďto přímo na lyžích anebo vás sveze jeden ze skibusů či sněhových roleb, které pravidelně pendlují mezi středisky. A navíc budete lyžovat na dohled od majestátního vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky!

Skiresort Černá hora – Pec

Ohlédnutí za letošním masopustem

2 minuty čtení 15.02.2016 Kultura

I letošní masopust se nesl ve znamení nevázaného veselí, pestrobarevných masek a také slivovice a koblih. Pojďme se podívat, kde byly letos k vidění ty nejrozmanitější masopustní reje plné medvědů, kobyl a také neopomenutelného kominíka a připomeňme si tak tuto krásnou tradici, která je předzvěstí nadcházejících Velikonoc.

Masopust 2016

Aktuální sněhové podmínky na českých horách

3 minuty čtení 12.02.2016

Aktuální počasí blížící se spíše tomu jarnímu sice příliš nenasvědčuje tomu, že stále ještě probíhá zimní sezóna. I přes teploty nad nulou však na českých horách sněhová pokrývka stále zůstává, provozovatelé skiareálů ji však musí udržovat doslova zuby nehty. Pojďte se spolu s námi podívat, jaké jsou aktuální sněhové podmínky v českých lyžařských střediscích, ať si můžete naplánovat ještě alespoň jednu letošní lyžovačku!

Aktuální sněhové podmínky na českých horách

Špindlerův Mlýn - brána do lyžařského ráje

4 minuty čtení 11.02.2016 Sport

Kdyby nebylo mlynáře Špindlera, mohlo se krkonošské horské městečko stojící na horním toku Labe jmenovat úplně jinak – třeba Svatý Petr. Jenomže mlynář Špindler si nechal postavit na Labi mlýn. Poté, co vrchnost povolila i stavbu kostela, začalo se kolem pomalu rozrůstat nové město, které je dnes jedním z nejvyhledáva­nějších lyžařských středisek u nás. Vítejte ve Špindlerově Mlýně – ráji všech fanoušků zimních sportů!

Špindlerův Mlýn

  • 186 - 190 z 370 článků