Do Českého Krumlova za hudebními zážitky

2 minuty čtení 12.04.2016 Kultura

Od 15. července do 6. srpna 2016 se Český Krumlov rozezní libozvučnými tóny orchestrů a umělců světové hudební scény. Letos již po 25. se zde totiž bude konat Mezinárodní hudební festival. Stěžejním žánrem festivalu je klasická hudba, poslechnout si však budete moci i jazz, muzikál, filmovou hudbu, šanson či španělské flamenco. Většina koncertů se uskuteční pod širým nebem v krásných zahradách a také v Zámecké jízdárně. 

Hudební festival v Českém Krumlově


Smlsněte si jako v Alcronu!

3 minuty čtení 09.04.2016 Gastronomie Hotely

Ne každý hotel se může pyšnit takovou restaurací jako Villa Basileia v Karlových Varech. Tamější hotelová restaurace Le Marché si vás zkrátka získá. Každý den si můžete vybrat ze 2 tříchodových menu, připravovaných vždy pouze z čerstvých sezónních surovin. V létě se navíc v přilehlé zahradě grilují masové, rybí i zeleninové speciality. To vše doplněno útulnými vzdušnými pokoji, z nichž každý má svůj styl. Jednoduše řečeno - ideální ubytování pro vaši jarní či letní dovolenou!

Villa Basileia Karlovy VaryVilla Basileia Karlovy Vary


51. MFF KV ...již brzy

3 minuty čtení 05.04.2016 Kultura

Projít se po červeném koberci, sedět v sále vedle světových celebrit, jako by se nechumelilo nebo shlédnout kultovní filmy pod širým nebem. Kde tohle všechno můžete zažít? Jedině na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech! Letos již po 51. ...

Filmový festival Karlovy Vary


Kutnohorské stříbření aneb velkolepý návrat do minulosti

3 minuty čtení 31.03.2016 Kultura Historie

Láká Vás představa vrátit se o několik století zpátky a vychutnat si dobovou atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst České republiky v době jeho největšího rozkvětu? Pokud ano, pak přijměte naši pozvánku strávit poslední víkend června na Kutnohorském stříbření. Jedná se o historickou slavnost, která bude letos již po 25. symbolicky otevírat turistickou sezónu města Kutná Hora, zapsaného do seznamu světových kulturních památek UNESCO.

Kutnohorské stříbření


Litomyšl krásná a rozkvetlá

2 minuty čtení 12.03.2016 Hotely

Litomyšl, východočeské město a rodiště Bedřicha Smetany, má na jaře neopakovatelnou atmosféru. Nejen že zde můžete vidět rodný byt tohoto slavného českého umělce, ale také můžete navštívit zámecký areál, projít se krásně upravenými klášterními zahradami se sochami dalšího slavného českého umělce Olbrama Zoubka, odpočinout si v rozkvetlé Jindrově zahradě anebo si pochutnat na výtečných čokoládových dobrotách v místní čoko-kavárně. Na Velikonoce je navíc připravena speciální akce v zámeckém sklepení!

Litomyšl

  • 176 - 180 z 372 článků