Blog eHotel.cz

Minaret - dominanta Lednicko-valtického areálu

2 minuty čtení 02.11.2015 Výlety Rozhledny

Minaret je perlou Lednicko-valtického areálu. Neobyčejná stavba postavená v maurském slohu v letech 1797 – 1802 se vypíná nad celým zámeckým parkem a je zároveň i největší stavbou tohoto druhu v neislámských zemích. Její výška je více než 60 metrů a z jejího vrcholu se tak nabízí výhled do širokého okolí.


Rozhledna Brdo - celá Morava jako na dlani

2 minuty čtení 29.10.2015 Výlety Rozhledny

Rozhledna Brdo, nacházející ve výšce 587 m n. m., je postavena na nejvyšším vrcholu pohoří Chřiby na Kroměřížsku, po kterém také dostala svůj název. Jedná se o nejvyšší kamennou rozhlednu Moravy – tyčí se do pozoruhodné výšky 23,9 metrů! Rozhledna je to vskutku unikátní – jde totiž o první klasicky kamennou rozhlednu postavenou v České republice od 30. let 20. století. Z vyhlídkového ochozu se naskýtá nádherný výhled na celé Chřiby, ale také na Karpaty, Beskydy či slovenské Roháče nebo Malou Fatru.


Tip na podzimní víkend v Praze

Nemáte ještě plány na nadcházející listopadový víkend (7.-8.11.)? Co takhle vyrazit do našeho hlavního města? Přinášíme Vám spoustu zajímavých tipů na kulturní akce a zajímavá místa, která stojí za to navštívit! Projděte se podzimními petřínskými zahradami, shlédněte výstavu evropské a české secese v Obecním domě, ochutnejte domácí speciality na farmářském trhu na „Kulaťáku“, zajděte si na kávu či něco dobrého do jediné kubistické kavárny na světě a celý víkend zakončete koncertem v rámci festivalu Struny podzimu. Nudit se v Praze rozhodně nebudete!


Snow film fest 2015

1 minuta čtení 21.10.2015

Od října do prosince budete moci ve více než 200 českých a slovenských městech shlédnout špičkové filmy, které mají společné tři věci: sníh, led a adrenalin. Začíná Snow film fest, největší tuzemský festival filmů o extrémních zimních sportech! Extrémní lyžování, zimní lezení, expedice do polárních krajin, skialpinismus a mnohem více.


Kaple Panny Marie Sněžné - perla Broumovských stěn

2 minuty čtení 21.10.2015 Výlety

Kaple Panny Marie Sněžné, geniálně řešená stavba s půdorysem ve tvaru hvězdy, je pravým skvostem barokní architektury. Tato unikátní stavba, postavená na vrcholu Hvězda dle návrhu slavného architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera, je citlivě umístěna do nádherné divoké přírody Broumovských skal. Z galerie za kaplí se otevírá ohromující výhled na celou broumovskou kotlinu lemovanou Sovími a Jestřebími horami.


  • 141 - 145 z 285 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací