Blog eHotel.cz


Les Království

1 minuta čtení 27.06.2016 Výlety

Les Království - to je labská přehrada postavená nad Dvorem Králové. Příhodný název, co říkáte? Tento architektonický skvost byl v roce 1964 právem vyhlášen národní technickou památkou.

Les království


Na kole do pohádky

2 minuty čtení 21.06.2016 Zámky

Silueta červeného hradu se hrdě vzhlíží ve vodní hladině jako v zrcadle, které otevírá cestu do pohádky... Řeč je samozřejmě o jihočeském zámku Červená Lhota, který je mnohdy považován za vůbec nejpohádkovéjśí zámek v Česku. Jeho návštěva může být krásným zakončením jednoho z cyklovýletů, pro které je okolní krajina přímo stvořená.

Červená Lhota


Život vlčí smečky jako na dlani

2 minuty čtení 20.06.2016 Příroda

Vlky známe v současné době povětšinou ze zoologických zahrad. Jak se jim ale žije v jejich přirozeném životním prostředí? To se dozvíte v Návštěvnickém centru Srní na Šumavě. Vlky tam můžete pozorovat ve tříhektarovém výběhu, nad kterým je umístěna 300 m dlouhá pozorovací lávka. V květnu navíc do smečky přibylo 5 nových přírůstků, které tak zvýšily celkový počet vyvedených mláďat na 9!

Vlci v Srní na Šumavě


Na kole kolem Světa a ještě dál!

3 minuty čtení 14.06.2016 Sport Příroda

Léto už klepe na dveře a s ním je tu i nová cyklosezóna! V prvním dílu našeho seriálu Cyklotoulky se vydáme do krajiny rybníků a krásné přírody okolo jihočeské Třeboně. Zdejší rovinaté cyklostezky přímo vybízejí k výletům. Kde jinde se navíc můžete vydat na kole kolem Světa? Tak naložte kola a hurá do Třeboně!

Třeboň


  • 71 - 75 z 283 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací