Hurá do stopy!

2 minuty čtení 19.01.2016 Sport

Zima už konečně dorazila i na Šumavu! 70 centimetrů prachového sněhu, skvěle upravené běžkařské stopy a krásná zimní atmosféra. Co více si může fanoušek běžeckého lyžování přát? Vydejte se zimnímu dobrodružství vstříc!

Běžkaři na Šumavě

Pustevny – poznejte krásy Moravskoslezkých Beskyd

4 minuty čtení 19.01.2016 Sport

Po celý rok obdivují kouzlo Moravskoslezských Beskyd turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska a každoročně se zde koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány turistickými trasami různých obtížností, po jejichž zdolání je možnost odměnit se v řadě turistických chat a občerstvovacích stánků. Když to sněhové podmínky umožní, přijdou si v zimním období na své kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři. A co se vám vybaví, když se řekne Beskydy? – Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč, Lysá hora … a bezesporu také Pustevny.

Moravskoslezské Beskydy


Špičák - skiareál s nejprudší sjezdovkou v České republice

4 minuty čtení 11.01.2016 Sport

Skiareál Špičák nedaleko Železné Rudy nabízí jedny z nejlepších podmínek pro lyžování na české straně Šumavy. Skvěle si tu zalyžují všechny skupiny lyžařů – od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty. Nachází se zde pět kvalitních sjezdovek, mezi nimiž vyniká legendární „černá“ Šance s téměř 100% sklonem, snowpark, dětské hřiště či testovací centrum značky Rossignol. Nechybí ani pravidelně upravované běžkařské tratě v délce několika desítek kilometrů vedoucí krásnou krajinou. A nakonec nejlepší cukrárna v České republice přímo v centru Železné Rudy. Co více si pro zimní dovolenou přát?

Skiareál Špičák

49. ročník Jizerské padesátky

1 minuta čtení 06.01.2016 Sport

Letošní ročník elitního závodu Jizerská padesátka, který se uskuteční již o tomto víkendu 9. – 10.1.2016, se pojede na 15 kol. Číslo 15 není zvoleno náhodně – právě tolik bylo horolezců, kteří v roce 1970 zahynuli při expedici na Huascarán v jihoamerickém Peru. Tato tragická událost je s historií Jizerské padesátky velice úzce spjata. Navždy bude také vyřazeno prvních 15 startovních čísel, které dle slov pořadatelů patří horolezcům a jejich historickému odkazu.

Jizerská padesátka

  • 16 - 20 z 36 článků