Zalyžujte si v největším lyžařském resortu v České republice!

2 minuty čtení 17.02.2016 Sport

Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou – to je pět lyžařských areálů, které tvoří největší skiresort v České republice. Celkem 40,5 km prosluněných sjezdových tratí, moderní vyhřívané lanovky a navíc možnost lyžovat ve více areálech v jeden den. Mezi jednotlivými skiareály se dá pohybovat buďto přímo na lyžích anebo vás sveze jeden ze skibusů či sněhových roleb, které pravidelně pendlují mezi středisky. A navíc budete lyžovat na dohled od majestátního vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky!

Skiresort Černá hora – Pec

Špindlerův Mlýn - brána do lyžařského ráje

4 minuty čtení 11.02.2016 Sport

Kdyby nebylo mlynáře Špindlera, mohlo se krkonošské horské městečko stojící na horním toku Labe jmenovat úplně jinak – třeba Svatý Petr. Jenomže mlynář Špindler si nechal postavit na Labi mlýn. Poté, co vrchnost povolila i stavbu kostela, začalo se kolem pomalu rozrůstat nové město, které je dnes jedním z nejvyhledáva­nějších lyžařských středisek u nás. Vítejte ve Špindlerově Mlýně – ráji všech fanoušků zimních sportů!

Špindlerův Mlýn

Vzhůru do Harrachova a ještě dál!

3 minuty čtení 01.02.2016 Sport

Ne nadarmo se našemu nejvyššímu pohoří přezdívá malé Alpy. Ačkoliv toto přirovnání může znít někomu poněkud nadneseně. Ten, kdo v Krkonoších už někdy byl, však ví, že na něm něco je. Už jen svou výškou je toto pohoří výjimečné – najdete v něm sedm z deseti nejvyšších vrcholů v České republice. Nadmořská výška ovšem není rozhodně to jediné, na co Krkonoše lákají. Pojďte se s námi vydat po stopách hraběte Harracha, které nás zavedou až do stejnojmenného města, které je především díky letům na lyžích známé po celém světě!

Skiareál Harrachov

Jarní prázdniny jsou tady!

1 minuta čtení 01.02.2016 Sport

Jarní prázdniny, netrpělivě očekávané všemi dětmi i jejich rodiči, začínají právě tento týden! Jelikož jsou ale tyto týdenní prázdniny rozděleny podle okresů, někteří školáci si na ně budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Pojďte se podívat, kdy si zrovna Vy užijete zaslouženého volna ve znamení zimních radovánek třeba na některých českých horách!

Jarní prázdniny

Za lyžováním do skleněných hor

3 minuty čtení 25.01.2016 Sport

Jizerské hory – pohoří, které nese jméno podle řeky Jizery, je často označováno jako skleněné hory. Stopy slavné sklářské minulosti jsou zde patrné takřka na každém kroku. Milovníci toho lyžařského řemesla však ocení především kilometry sjezdových tratí v několika lyžařských střediscích – Tanvaldský Špičák, Albrechtice, Kořenov a samozřejmě také Ještěd s impozantní stavbou na vrcholu, která představuje dominantu celých Jizerských hor, patří mezi neoblíbenější zimní destinace. Pojďte se podívat, co všechno na Vás ve Skiareálu Ještěd čeká!

Ještěd

  • 11 - 15 z 36 článků