Grand Prix ČR opět v Brně

1 minuta čtení 28.04.2016 Sport

O víkendu 19. - 21. srpna se na Masarykově okruhu v Brně bude konat nejprestižnější motocyklový šampionát v České republice - mistrovství světa silničních motocyklů. Staňte se jedním ze čtvrt milionu fanoušků z celého světa, které tato akce každoročně přiláká, a přijeďte fandit českým jezdcům!

Grand Prix Brno


Rio de Janeiro na Lipenské přehradě

2 minuty čtení 20.04.2016 Sport

Letos v srpnu se celé Lipno naladí na brazislkou vlnu a na celých 17 dní se promění v Rio de Janeiro, dějiště letních olympijských her 2016. V obřím olympijském parku si budete moci vyzkoušet nejrůznější sportovní disciplíny, fandit českým sportovcům u živých přenosů promítaných na plátně nebo se s našimi sportovními hvězdami potkat tváří v tvář.

Lipno


Praděd hlásí 80 cm sněhu - lyžaři zbystřete!

2 minuty čtení 10.03.2016 Sport

Nejvyšší vrchol Moravy a pátý nejvyšší vrchol Česka, Praděd, má díky své nadmořské výšce dostatek sněhu i v době, kdy se ostatní horská střediska připravují na další roční období. Proto se mu někdy přezdívá „Moravský ledovec“. Zalyžujete si zde ve výšce 1235 – 1445 metrů nad mořem, což ze zdejšího skiareálu dělá nejvýše položený skiareál u nás. Není tedy divu, že i v začínajícím jarním období je na Pradědu 80 cm prašanu. A podle předpovědí má zde sněžit i nadále!

Praděd

(Ne)tradiční zábava v Krušných horách

3 minuty čtení 29.02.2016 Sport

V minulosti opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si opět získávají své zasloužené místo mezi ostatními pohořími České republiky. Svým návštěvníkům mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším horám v Česku mají jednu velkou výhodu – je tu méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat tradičního i netradičního sportu plnými doušky. Mezi nejoblíbenější místa pro zimní sporty patří bezesporu Klínovec.

Snowtubing

Za duchem Rampušákem do Orlických hor

3 minuty čtení 24.02.2016 Sport

Tak jako má naše nejvyšší pohoří svého ochránce Krakonoše, Orlické hory mají zase ducha Rampušáka. Jenomže zatímco postava Krakonoše má kořeny v lidové slovesnosti, Rampušák vznikl spíše jako parodie svého známějšího kolegy. Ať tak či tak, Orlické hory nezůstávají v nabídce lyžařských areálů pozadu. Skiareál Deštné a Říčky patří k nejvyhledáva­nějším centrům zimních sportů u nás. A protože je celá oblast proslulá také svojí sklářskou minulostí, nenajdete tam jiné sněhové vločky než ty, co se křišťálově třpytí…

Orlické hory

  • 6 - 10 z 36 článků