Blog eHotel.cz

Filipojakubská noc

1 minuta čtení 27.04.2015 Příroda

Pálení čarodějnic nebo také Filipojakubská noc má v českých zemích dlouhou tradici. Lidé věřili, že se v tento čas čarodějnice slétají na čarodějnický sabat. Pálením velkých ohňů se lidé před čarodějnicemi a jejich mocí chránili.

Zároveň je Filipojakubská noc také oslavou jara, plodnosti a úrody. Popel z ohňů se zaorával do polí, aby se půda stala úrodnější. Filipojakubská noc v sobě vždy nesla jistá tajemství spojená s legendami či magií. Lidé věřili, že se v tuto dobu otevírají jeskyně a sluje, které skrývají poklady. Dnes jsou hranice s postavou čarodějnice stavěny v okolí téměř každého města. Plápolající ohně jsou pak vidět z velké dálky a hoří někdy až do druhého dne.


Byl pozdní večer, první máj...

1 minuta čtení 27.04.2015 Příroda

Vyrazíte na prvního máje na Petřín? Udržujete tuto krásnou tradici?

Podle etnologů nejsou nikde doloženy základy této tradice, je proto trochu opředena tajemstvím. Do 19. století totiž bylo nemyslitelné, aby muž políbil ženu na veřejnosti. Polibek pod rozkvetlou třešní nebo by měl zajistit, aby žena byla krásná a přitažlivá po celý nadcházející rok.


Hotel Farma Vysoká

1 minuta čtení 23.04.2015 Příroda

Koňská farma Vysoká se nachází v malebné podhorské oblasti města Chrastavy, asi 10 km od Liberce, směrem na Děčín. Svou unikátní polohou je právem nazývána “Nebeskou pastvinou“. Nejen pro koňáky je zde k dispozici hotel, restaurace či ustájení. Vedle pohoštění a ubytování můžete hotel a farmu využít pro firemní večírky, oslavy narozenin, svatební hostiny, firemní akce, sportovní soustředění či školení.

Hotel

Kapacita ubytování: 2 jednolůžkové pokoje, 13 dvoulůžkových pokojů, 7 přistýlek pro 1 až 2 osoby, 1 apartmán pro 2 až 4 osoby. Cena od 630 Kč za osobu a noc.

Restaurace

Zažijte ojedinělý zážitek při výhledu na parkurový výcvik přímo z restaurace do kryté haly z jedné strany stolu a na venkovní jízdárnu s pohledem na Ještěd ze strany druhé.Na Šumavu přicházejí losi!

1 minuta čtení 20.04.2015 Příroda

Los evropský je v Čechách velmi vzácný a přísně chráněný. Los u nás žije na Šumavě v okolí Lipna, několik kusů se vyskytuje také na Třeboňsku. Los je aktivní zejména v noci, proto se málokomu povede ho spatřit. Když ale budete mít štěstí, můžete se s losem na Šumavě setkat.


  • 31 - 35 z 43 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací