Blog eHotel.cz

Rys v Jizerských horách

1 minuta čtení 22.01.2016 Příroda

Již několik let ochránci přírody předpokládali, že se do Jizerských hor vrátil rys ostrovid. Hmatatelný důkaz jim ovšem stále chyběl, k dispozici měli pouze nepodložené údaje, například svědectví lesníků. Až v prosinci loňského roku zachytila tuto vzácnou kočkovitou šelmu, která byla na severu Čech vyhubena již v 18. století, fotopast umístěná na severních svazích přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny a poskytla tak jednoznačný důkaz o výskytu rysa v této oblasti.

Rys v Jizerských horách

Večerní procházky v Zoo Praha

1 minuta čtení 14.01.2016 Příroda

Každý pátek a sobotu až do konce ledna se můžete vydat objevovat tajemství nočního života Zoo Praha! V doprovodu zkušených průvodců, kteří jsou připraveni zodpovědět všechny Vaše všetečné dotazy, se dozvíte vše o tajuplném nočním životě tamějších zvířat. Výklad je vždy doplněn poutavým vyprávěním některého z nevšedních zážitků či událostí ze života zvířat pražské zoo.

Zoo Praha

Vlčí smečka na Kokořínsku se rozrůstá

1 minuta čtení 11.01.2016 Příroda

V roce 2013 se do Čech z Horní Lužice dostal první pár vlků, který tehdy zachytily fotopasti ochranářů. O rok později se zde narodila tři vlčí mláďata a loni ještě minimálně další dvě. Dle ochranářů se tedy na Kokořínsku v současnosti ve volné přírodě pohybuje na sedm vlků! Tato zpráva je o to radostnější, že v loňském roce někdo právě na Českolipsku jednu vlčici usmrtil. Tato vlčice však podle testů DNA nepatřila k místní sedmičlenné smečce.

Vlci na Kokořínsku

Šumavský Everest

2 minuty čtení 22.09.2015 Příroda

Za zdoláním nejvyšší hory světa Mount Everestu (8 848 metrů n. m.) nemusíte jezdit až do Himálaje. Stačí se vypravit na Šumavu! Že je toto naprosto absurdní nápad? Nikoliv! Díky Infocentru v Horní Plané se opravdu můžete stát právoplatnými držiteli certifikátu, který potvrzuje zdolání 8 848 výškových metrů. Jedinou podmínkou je vylézt na všech osm šumavských vrcholů, které jsou začleněny do projektu Šumavský Everest a jejichž nadmořská výška v součtu opravdu dává celkovou výšku nejvyšší hory světa. Tak směle do toho, šumavské vrcholy Vás již čekají!


Poznejte tajemství motýlí říše v Motýlím domě Žírovice!

1 minuta čtení 18.09.2015 Příroda

Nechte se unést krásou křehkých pestrobarevných stvoření v Motýlím domě v Žírovicích! Tento unikátní skleník, ležící necelé 2 kilometry od Františkových Lázní, byl veřejnosti otevřen před sedmi lety. Jeho majitel se ovšem chovu motýlů věnuje přes 30 let a za tuto dobu se mu podařilo nasbírat nespočet cenných exponátů. V jediném prostoru si tak budete moci prohlédnout exotické druhy motýlů ze všech koutů světa – z Afriky, Austrálie i jižní a východní Asie, které budou volně poletovat mezi Vámi!


  • 21 - 25 z 43 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací