Blog eHotel.cz

Život vlčí smečky jako na dlani

2 minuty čtení 20.06.2016 Příroda

Vlky známe v současné době povětšinou ze zoologických zahrad. Jak se jim ale žije v jejich přirozeném životním prostředí? To se dozvíte v Návštěvnickém centru Srní na Šumavě. Vlky tam můžete pozorovat ve tříhektarovém výběhu, nad kterým je umístěna 300 m dlouhá pozorovací lávka. V květnu navíc do smečky přibylo 5 nových přírůstků, které tak zvýšily celkový počet vyvedených mláďat na 9!

Vlci v Srní na Šumavě


Na kole kolem Světa a ještě dál!

3 minuty čtení 14.06.2016 Příroda

Léto už klepe na dveře a s ním je tu i nová cyklosezóna! V prvním dílu našeho seriálu Cyklotoulky se vydáme do krajiny rybníků a krásné přírody okolo jihočeské Třeboně. Zdejší rovinaté cyklostezky přímo vybízejí k výletům. Kde jinde se navíc můžete vydat na kole kolem Světa? Tak naložte kola a hurá do Třeboně!

TřeboňZtraťte se v Brdech!

9 minut čtení 15.05.2016 Příroda

Dlouhých 90 let patřil celý prostor vojákům. Ti brázdili zdejší lesy těžkou vojenskou technikou, vzduchem svištěly rakety a letály granáty. Potom se 260 km2 velká zelená plocha začala postupně otevírat veřejnosti. Až letos však byly Brdy oficiálně vyhlášeny za chráněnou krajinnou oblast a zcela se tak otevřely turistům.

Brdy


Lehkost motýlích křídel

2 minuty čtení 19.04.2016 Příroda

Až do 8. května 2016 můžete ve skleníku Fata Morgana v pražské Botanické zahradě obdivovat lekhost motýlích křídel. Pestrobarevní tropičtí motýli přicestovali jako kukly ze Stratfordu nad Avonou, aby se u nás přeměnili v nádherná poletující, takřka umělecká díla. Ano jedná se opravdu o ten Stratford, který proslavil William Shakespeare!

Motýli ve Fata Morganě


  • 16 - 20 z 43 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací