Blog eHotel.cz

Unikátní výstava česko-francouzské malířky Toyen

1 minuta čtení 12.11.2015 Kultura

„Vidím, neboť je noc." To je motto unikátní výstavy česko-francouzské malířky Toyen, která bude probíhat až do 3. ledna 2016 v pražském muzeu Kampa. Tato výstava je pořádána pod záštitou Nadace Jana a Medy Mládkových u příležitosti oslav 96. narozenin Medy Mládkové. Právě ona je totiž jednou z mála žijících osobností , která se s touto slavnou malířkou během svého života v Paříži setkala.


Tip na podzimní víkend v Praze

3 minuty čtení 22.10.2015 Kultura

Nemáte ještě plány na nadcházející listopadový víkend (7.-8.11.)? Co takhle vyrazit do našeho hlavního města? Přinášíme Vám spoustu zajímavých tipů na kulturní akce a zajímavá místa, která stojí za to navštívit! Projděte se podzimními petřínskými zahradami, shlédněte výstavu evropské a české secese v Obecním domě, ochutnejte domácí speciality na farmářském trhu na „Kulaťáku“, zajděte si na kávu či něco dobrého do jediné kubistické kavárny na světě a celý víkend zakončete koncertem v rámci festivalu Struny podzimu. Nudit se v Praze rozhodně nebudete!


Staroměstská radnice dokořán

1 minuta čtení 09.09.2015 Kultura

Vypravte se o víkendu 19. – 20.9.2015 do pražské Staroměstské radnice a prohlédněte si všechny radniční interiéry včetně těch, které nejsou běžně přístupné! Budete se tak moci podívat do podzemí domů tzv. radničního bloku, reprezentačních sálů radnice a zcela výjimečně i do svatebních síní. Díky spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi budete moci sestoupit i do tzv. Cizineckého vstupu pražské kanalizace pod radnicí.


Zavítejte do jihočeského Tábora a zažijte atmosféru středověku!

3 minuty čtení 31.08.2015 Kultura

Ve dnech 11. – 13.9.2015 se v historickém Táboře uskuteční již 24. ročník festivalu Táborská setkání. Můžete se těšit na tradiční řemeslné trhy, kejklíře, kostýmovaný průvod či koncerty nejrůznějších interpretů středověké husitské hudby. Celou neděli bude navíc probíhat den otevřených dveří vybraných táborských památek, do kterých bude vstup zdarma. To vše ve jménu Jana Žižky z Trocnova, slavného vůdce husitů!


Slovácký rok v Kyjově

1 minuta čtení 07.08.2015 Kultura

Ve dnech 13. – 16. srpna 2015 bude královské město Kyjov opět po dlouhých 4 letech hostit nejstarší regionální folklórní festival v České republice Slovácký rok. Tento festival má tradici již od roku 1921 a přivádí tak do srdce Slovácka již 94 let všechny příznivce lidových tradic, písní a zvyků, ale také pestrobarevných tradičních krojů, díky nimž má festival své zvláštní kouzlo.


  • 21 - 25 z 41 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací