Blog eHotel.cz

Vinobraní na hradě Loket

2 minuty čtení 19.09.2016 Gastronomie

"Dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet"                                                                                                     William Shakespeare 

První říjnový víkend vás zveme na hrad Loket, kde se koná tradiční vinobraní. Nejkrásnější prací pro vinaře, která zahajuje vinobraní je práce ve vinohradu - sběr hroznů, lisování, burčák. Jejich práce končí v listopadu, kdy některá jejich vína jsou uskladněna ke zrání, některá projdou ochutnávkami.

vinobraní


Vinobraní čtyřikrát jinak

3 minuty čtení 30.08.2016 Gastronomie

I letos vás na na podzimních vinobraních čeká to nejlepší z vinařského umění českých i moravských vinařů a neminou vás ani regionální gastronomické pochoutky. Pojďte se podívat, kam se letos stojí za to vypravit!

Vinobraní 2016


Lednice plná vína

2 minuty čtení 11.08.2016 Gastronomie

Vypravte se za vinnými zážitky do Lednicko-valtického areálu, který bývá přezdíván "Zahrada Evropy". Celý areál nejlépe poznáte ze sedla jízdního kola, na kterém se můžete projet i podél nekonečných vinic, které tvoří ten jedinečný ráz zdejší krajiny. No a večery budou samozřejmě patřit degustacím!

Lednice zámek


Mikulov - město vínu zaslíbené

2 minuty čtení 10.08.2016 Gastronomie

Na posledních výběžcích Pálavy najdete město obklopené vinicemi, jehož vinařská sláva hvězd se dotýká. V centru Mikulovské vinařské podoblasti, které také dalo právě město Mikulov její jméno, najdete kromě všudypřítomných vinných sklípků i krásný zámek s nejrozsáhlejší expozicí vinařství v ČR!

Mikulov


Restaurant Day v Hradci Králové

3 minuty čtení 11.05.2016 Gastronomie

Akcí zaměřených na jídlo každoročně přibývá a jednou z těch povedených je mezinárodní gastronomický festival Restaurant Day v Hradci Králové, který proběhne již tuto sobotu 21. května 2016. Mezinárodní festival všech milovníků domácího jídla a pití založený na principu "pop-upů" - tak si ho nenechte ujít!

Restaurant Day Hradec Králové


  • 6 - 10 z 25 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací