Soutěž o vstupenky do Strahovského kláštera je zase tady!

Jak jsme již avizovali v březnu, máme pro Vás další dvě volné vstupenky do Strahovského kláštera – tentokrát přímo do Strahovské knihovny!

Královská kanonie premonstrátů na Strahově patří mezi nejstarší doposud existující kláštery premonstrátského řádu na světě. Klášter byl založen roku 1143 a od té doby nebyla kontinuita premonstrátského řádu přerušena. Kanonie přetrvala požáry, války, i zvůli komunistického režimu. Několikrát se její členové museli uchýlit jinam, protože jim bylo znemožněno žít v klášteře. Hned, když to však bylo opět možné, navraceli se zpět za klášterní zdi. V roce 2008 měl premonstrátský řád ve Strahovském klášteře 74 členů.

Strahovská obrazárna se pyšní díly z období 14. – 19. století a staví na hodnotné sbírce obrazů, která v klášteře existovala již v 18. století. Strahovská knihovna je nedílnou součástí Strahovského kláštera prakticky od dob jeho vzniku. Skládá se ze dvou hlavních sálů – Teologického a Filosofického. V knihovně budete obdivovat především mistrovské fresky na stropech, nádherné knihovny plné cenných knih, glóby nebo sochy.

Do 19. dubna budete navíc v klášteře moci zhlédnout unikátní výstavu obrazů Kim Novak, americké filmové hvězdy 50. a 60. s českými kořeny. Kim Novak můžete znát například z Hitchcockova filmu Vertigo. Herečka s výtvarným vzděláním se ve své tvorbě nechává inspirovat impresionismem a surrealismem a výstava obrazů přivezených z Oregonu opravdu stojí za to.

Atmosféra chodeb a sálů Strahovského kláštera je opravdu nezaměnitelná a budete na ni dlouho vzpomínat!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací