Kam na výlet po lockdownu? 14 tipů na jarní výlety po celé ČR.

Venku je krásně a to nás všechny cestovatele a turisty zajisté svádí k jednomu - a tím jsou myšlenky na krásné jarní výlety. Všude to vykvétá, příroda se probouzí, ale zatím jsme se mohli podívat tak akorát k hranicím našeho okresu. A protože se k nám dostala zpráva, že bude omezení pohybu brzy končit, rozhodli jsme se pro vás sepsat seznam míst po celé České republice, která chcete na jaře vidět.

Dodržujme při jarních výletech a procházkách všechna hygienická opatření, buďme ohleduplní a nosme roušky nebo respirátory. Pandemie tu stále je, přestože se opatření rozvolňují.

Petřín - krásné jarní klišé (Praha)

Petřín je jasná jarní klasika, kterou by ale každý měl alespoň jednou na jaře navštívit. Nabízí krásné výhledy na Prahu a na jaře je to tam opravdová romantika, nemyslíte?

Zdroj: krasnesvetlo.cz

Mandloňový sad (Jižní Morava)

Mandloňový sad v Hustopečích ročně láká nespočet turistů a fotografů. A není se čemu divit. V době svého největšího rozmachu byl tento mandloňový sad nejrozsáhlejší v celé Střední Evropě!

hustopece.cz

 Zdroj: hustopece.cz

 

Bubovické vodopády (Střední Čechy)

Bubovické vodopády už sice nespatříte v celé jejich kráse, neboť ze záhadných důvodů vyschly. Bubovický potok ale na jaře nebo po deštích tvoří také krásné pohledy, které stojí za návštěvu. K vodopádům se dostanete buď z vesnice Srbsko, z Karlštejna nebo ze Svatého Jana pod Skalou. A pokud máte hodně sil, můžete si procházku prodloužit a vyjít si i na poutní místo Svatý Jan pod Skalou, ze kterého máte dechberoucí výhled na údolí vesnice.

Zdroj: Kudyznudy.cz

 

Pozorovatelna Durch Bílé Karpaty (Zlínský kraj)

Moderní vyhlídkové místo, které nabízí výhled na krajinu Valašska, nese jméno Durch. Určitě ho nevynechávejte při jarních procházkách a na chvíli se zde zastavte, načerpejte síly a vychutnejte si výhled.

Zdroj: janosik.cz

 

Dvorský les (Královéhradecký kraj)

Dvorský les je vrchol v Krkonoších, který leží asi 10 km severně od Trutnova. V blízkosti vrcholu můžete najít Sněžné domky - dvě horské chaty, které nabízejí výhled na Broumovskou vrchovinu.

 

Zdroj: zacler.cz

 

Labské Pískovce (Ústecký kraj)

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce sestává z řady kaňonů a soutěsek. V celé oblasti najdete věže s masivy, která tvoří skalní města. Pozor, místy můžou být turistické cesty opravdu náročné a nemusí být tedy vhodné třeba pro děti.

 

Zdroj: turistika.cz

 

Hora Dyleň (Karlovarský kraj)

Napoleonův střed Evropy, hora Dyleň, leží pár set metrů od hranice ČR s Německem. Vrchol byl v roce 1805 prohlášen Napoleonem za střed Evropy. To nám dnes připomíná sloup s nápisem, který ale leží od vrcholu asi kilometr daleko.

 

 Zdroj: navylet.cz

 

Naučná stezka po stopách slovanských bohů (Plzeňský kraj)

Tuto stezku, která vede obcemi Bílov, Potvorov a Vysoká Libyně, pomohli vytvořit studenti gymnázia v Plasích. Je dlouhá 20 km a má celkem 17 zastávek. Každá zastávka vyobrazuje jiného slovanského boha.

Zdroj: Kudyznudy.cz

 

Česká Kanada (Jihočeský kraj)

Na pomezí jižních Čech a jižní Moravy a při hranicích s Rakouskem najdeme atraktivní turistickou destinaci, které se říká Česká Kanada. Název, který tato oblast nese, si musela patřičně zasloužit - nabízí mnoho přírodních krás a scenérií

Zdroj: fotoaparat.cz

 

Zříceniny u Víru (Vysočina)

Pokud se budete procházet někde v okolí Železných hor a Žďárských vrchů, máme pro vás tip na okruh po třech zříceninách, které se nachází v blízkosti přehradní nádrže Vír. Trasa po hradech by měla mít něco kolem 12 km a navštívíte zříceniny hradů Pyšolec, Zubštejn a Aueršperk.

 

Zdroj: venkohled.cz

 

Pivnická rokle (Pardubický kraj)

Pivnická rokle, nebo také Žižkovy, je rozsáhlé zalesněné kaňonovité území. “Pivnická” je rokle možná proto, že je tam zima připomínající chlad ve sklepě

Zdroj: chaty-chalupy-dds.cz

 

Naučná stezka Radegast (Moravskoslezský kraj)

Stezka vede z Pusteven až na Radhošť ke kapli a je na přibližně 9 zastavění, na kterých se dozvíte něco o historii okolí, o názvech hor, o jeskyních a samozřejmě také o bohu Radegastovi.

Zdroj: travelie.cz

 

Keprník (Olomoucký kraj) 

Hora Keprník je čtvrtý nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku. Vrchol hory je bezlesý a tvořený skalami a horskými loukami.

Zdroj: tisicovky.cz

 

Přehrada Harcov (Liberecký kraj)

Liberecká přehrada Harcov leží v údolí Harcovského potoka. Slouží především jako rekreační místo obyvatelům z okolí. Původně byla navržena jako ochrana okolí před povodněmi.

Zdroj: liberecky-kraj.cz

 

Pro všechny budoucí případy raději přikládáme odkaz na naše minulé články, ve kterých najdete způsoby, jak se dá cestovat i z pohodlí domova...doufáme ale, že už nebudou potřeba! :)

1) 4 nápady, jak cestovat po celém světě z postele

2) Jak cestovat, když nemůžeš cestovat

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací