Měsíční trip po USA!

Miri se nám vrátila z měsíční dovolené z USA a nás zajímalo, jak se jí tam líbilo, co zajímavého zažila a co dobrého ochutnala. Pokud i Vás zajímají její zážitky z cest, čtěte dále! Dozvíte se například, co je potřeba vyřídit před cestou, či zda jí chutnají hamburgery. 

 
1.    Které místa/ státy jsi navštívila?
Navštívili jsme města New York, Washington D.C., Atlanta a pak pár dalších méně známých míst ve státě Georgia.
 
 
2.    Kde se ti líbilo nejvíce a proč? Jaký je tvůj top zážitek?
Nedokážu říct, které místo se mi líbilo nejvíce, protože všechna místa byla naprosto ojedinělá a specifická. New York mě uchvátil svou akčností, barevností a srdcovými místy, jako je třeba památník 11. září. Centrum Washington D.C. je nádherně uklizené, načančané a patriotské místo, které hodně prozradí o americké mentalitě. Atlanta a celkově Georgia je plná tzv. "rednecks" - láskyplných jižanů, kteří vás zaplaví pocitem, že jste v zemi, kde je možné vše a kde vás všichni přijímají do své rodiny. Říkám, každá část našeho výletu byla specifická a krásná svým způsobem. 
 
Nemůžu říct top zážitek, ale velmi jsem si užívala tour de seriál F.R.I.E.N.D.S. v New Yorku, kde jsme prošli všechny místa, kde se měl odehrávat příběh tohoto slavného seriálu, když se ve skutečnosti natáčel v L.A. :) 
 
 
3. Dokážeš si představit, že bys v USA žila?
Dokázala bych si představit, že žiji v USA, ale spíše na tom Jihu. Místní vřelá jižanská nátura mi je velmi sympatická.
 
 
4. Jak probíhalo imigrační? Potřebovala jsi víza a jak dlouho ti příprava cesty do USA zabrala?
Do USA stačí tříměsíční povolení ke vstupu tzv. ESTA, které bylo jednoduché sehnat online. Jelikož to byla již moje 5 cesta do USA, tak na imigračním mě pustili pomalu bez žádných otázek. Měla jsem štěstí, protože kamarád na imigračním strávil dvě hodiny na výslechu. 
 
5. Jak ti chutnalo americké jídlo? Co tě na americké kuchyni zaujalo? Chutnají americké hamburgery jinak?
Typické americké jídlo mi sice chutnalo, ale spíše jsem zkoušela kuchyně jiných národů. Nejvíce mi chutnalo korejské a mexické. Na hamburgery si nepotrpím, takže jsem je v USA nevyhledávala. :) 
 
 
6. Přišlo ti USA levnější, dražší než ČR?
Ceny jídla v restauracích i supermarketech jsou vyšší než u nás, ale zato pohonné hmoty a značkové oblečení či boty byli mnohem levnější. Po pár nákupech jsme si museli koupit ještě další dva kufry, aby se nám všechno vešlo.
 
 
7. Jací ti přišli Američané?
Na každém místě, kde jsme byli, nám přišli Američani jiní. Čím jsme směřovali na jih, tím nám připadali vřelejší a přátelštější, což samozřejmě bylo znát také v porovnání města a venkova. Všimla jsem si na jich, že dost žijí politikou, náboženstvím a sportem. :)
 
Moc Ti děkujeme za rozhovor, Miri. Jsme rádi, že sis cestu po USA náramně užila. A co vy? Bavil Vás tento příspěvek? Dejte nám vědět, co Vás zajímá a co ne:) 
 
Všem přejeme krásný den! 
Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací