10 hradů a zámků, které si zahrály v pohádkách!

Navštivte celebrity z českých pohádek! eHotel přichází s deseti tipy na letní výlet během volných dní.

 

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je mezi filmaři velmi oblíbený. Pohádek se zde natočilo opravdu hodně: Honza málem králem, Jak se budí princezny, Jak si zasloužit princeznu, Sůl nad zlato, Třetí princ, Tři veteráni, Anděl Páně, Dívka na koštěti.

Zámek Lemberk

Zámek Lemberk se ukázal v pohádce Tajemství staré bambitky, kde hrál hlavní roli zpěvák Tomáš Klus. 

Zámek Červená lhota

Krásný zámek v Jižních Čechách zaujme hned na první pohled. Není divu, že se objevil v pohádce Zlatovláska.

Hrad Švihov

Vodní Hrad Švihov se objevil v asi nejtradičnější české pohádce, bez které si snad nikdo neumí Vánoce představitn - Tři oříšky pro Popelku. Sloužil jako honosný statek macechy.

 

Hrádek u Nechanic

Sídlo Večernice z tradiční pohádky Princ a Večernice. Princ Velen žil v zámku v Ploskovicích a legendární boj mezi ním a Mrakomorem se uskutečnil na hradě Krakovec.

 

Zámek Blatná

Na zámku Blatná se natáčela pohádka Šíleně smutná princezna. Okolí zámku sloužilo k osudovému setkání smutné princezny se svými milým.

Zámek Český Krumlov

Zámek s nádhernými zahradami přilákal filmaře pohádky Z pekla štestí.

Hrad Bouzov

Na hradě se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Právě zde na svých křídlech létal Jíra. S tímto místem je také spjatý seriál Arabela a pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli.

Zámek Sychrov

Prostory nádherného zámku filmaři využili k natočení pohádek jako jsou: Kočičí princ, Nejkrásnější hádanka a Nesmrtelná teta.

 

Pernštejn

Natočilo se tu přes 30 filmů, například Jak se budí princezny, Kam čert nemůže, Čert ví proč, Pták Ohnivák, Báthory, O ztracené lásce nebo Sen o zlaté panně.

 

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací