Z lyží do plavek a za bílými tygry!

Jarní prázdniny nemusí být jen o lyžování! Ačkoliv sněhové podmínky splnily všechna očekávání a lyžařská sezóna je v plném proudu, nemusí zůstat jen u toho. Zveme vás proto do Liberce, kde najdete ideální kombinaci vodní a sněhové zábavy a navíc navštívíte i vzácné bílé tygry. Tedy pokud se vám je podaří v záplavě sněhu najít :).

Liberec, hlavní město Libereckého kraje, je zároveň i centrem podhůří Jizerských hor. Podívejte se, co všechno v Liberci na jarních prázdninách můžete zažít.

Začněmě přeci jen sněhovými radovánkami. Ve skiareálu Ještěd je aktuálně 70 cm sněhu a v provozu jsou všechny vleky a lanovky - panují tam ideální podmínky pro lyžování. Z Liberce je to na sjezdovku 16 minut autem, můžete však zvolit i alternativu tramvají č. 3 na zastávku Horní Hanychov, odkud je to do skiareálu už jen 100 m pěšky. Každý den od 8:30 do 16:00 tak můžete sjíždět místní kopce po sjezdových tratích všech obtížností. A až se skiareál ponoří do tmy, zalyžujete si ve světle reflektorů při večerním lyžování - každý den od 18:00 do 21:00!

Z lyží do plavek!

Po dvou dnech strávených na lyžích jistě oceníte změnu. Navštivte zábavní centrum Babylon! Kromě proslulého aquaparku plného skluzavek, tobogánů, jeskyní, vodotrysků, gejzírů a zbrusu novým vodním hradem je v centru vybudováno první zábavně-naučné centrum v ČR iQ park. Tam můžete vyzkoušt 200 interaktivních, hravých, zábavných i poučných exponátů z nejrůznějších oblastí lidského života a zažít i fyzikální jevy a experimenty na vlastní kůži. Na konec se projdete Labyrintem, a to hned v několika podobách - klasickým zrcadlovým bludištěm, křišťálovým bludištěm se skly, temným labyrintem se strašidly anebo místností s optickými klamy.

Za bílými tygry

Do třetice všeh dobrého se vydejte do liberecké zoologické zahrady. V zimě do zoo? Ano, přesně tak! V zimním období má totiž zdejší zoo zvláštní tajemnou atmosféru. A kdy jindy byste se přesvědčili, jak bílí jsou opravdu místní bílí tygři! V únoru 2016 se tygřímu páru Surya a Paris narodila dvě koťata - samička Maia a sameček Shankar. Malí tygříci se mají k světu a jsou tak roztomilí, že si je budete chtít vzít domů. Najdete tu však i tučňáky, lvy, levharty sněžné anebo třeba sovici sněžnou známou z filmů o čarodějnickém učni Harrym.

Náš tip na ubytování

Ať už vyrazíte s dětmi, s přáteli nebo ve dvou, doporučujeme ubytování ve Wellness Hotelu Babylon. Vybrat si můžete z dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojů nebo jejich kombinací s balíčkem zábavy, který zahrnuje  neomezené vstupy po celou dobu pobytu do Aquaparku včetně saunového světa a laserové show, Lunaparku (včetně krytého dobrodružného golfu) a iQParku.

Teď už je jen na vás, jak si váš prázdninový pobyt nakombinujete, nudit se však v Liberci rozhodně nebudete!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací