Mikulov - město vínu zaslíbené

Na posledních výběžcích Pálavy najdete město obklopené vinicemi, jehož vinařská sláva hvězd se dotýká. V centru Mikulovské vinařské podoblasti, které také dalo právě město Mikulov její jméno, najdete kromě všudypřítomných vinných sklípků i krásný zámek s nejrozsáhlejší expozicí vinařství v ČR!

Mikulov

Barokní zámek, který je je dominantou celého města je zároveň sídlem největší expozice vinařství a vinohradnictví u nás. Expozice vás provede historiíí rodu Dietrichsteinů, pod jejichž rukama Mikulov vzkvétal po celá staletí. Uvidíte zde také unikátní obří vinný sud nebo násherná zámecká knihovna.

Pokud si ještě před návštěvou vybraných vinných sklípků troufnete na sportovní výkon, vystoupejte po stopách jedné z nejstarších křížových cest v českých zemích na Svatý kopeček. Na vrcholu na vás čeká kaple sv. Šebestiána, od které je krásný výhled do širého okolí.

Mikulov kaple sv. Šebestiána

No a po vyčerpávajícím výstupu už na vás čeká odpočinek u sklenky skvělého vína v některém z místních vinných sklípků. Navštivte třeba vinný sklep V Jámě, který spojuje vinařskou tradici Mikulova s krásou a lehkostí moderní architektury. Anebo vinařský dům Sonberk, odkud se vám naskytne výhled na celou Pálavu. 

Ubytování přímo Mikulově rezervujte zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací