Novohradské hory lákají k cyklovýletům!

Láká Vás panenská příroda a krajina jako z pohádky? Vezměte kola a zavítejte do Novohradských hor - horského ráje na jihu Čech, který si prostě zamilujete. 

Novohradské hory

Cyklovýlet začíná v Horní Stropnici, odkud vede cyklotrasa č. 1262 přes Dlouhou Stropnici až na poutní místo Dobrá Voda. Barokní stavba kostela, který je dominantou celého širého okolí, byla vystavěna nad mírně radioaktivním pramenem. Do dvou malých kašen je zde vyveden pramen čisté a mírně radioaktivní vody. Interiér kostela zdobí vzácné nástropní malby pocházející z roku 1729.

Dobrá Voda

Z Dobré Vody pokračujte na vyhlídku do Hojné Vody ke Zvonu setkávání, který je oblíbeným meditačním místem. Kromě načerpání nových sil na další cestu zde můžete obdivovat krásné výhledy do údolí k Horní Stropnici a Novým Hradům. Zvon je zavěšený do tzv. Sluneční brány a váží necelé 3 tuny. 

Z Hojné Vody se dále vydejte směrem na Černé údolí a zpět do Horní Stropnice. Celý výlet je dlouhý krásných 25 km a celkem nastoupáte 450 výškových metrů. 

Cyklovýlet je možné zkombinovat také s pěším výšlapem na Kraví horu, na kterou vedou značené turistické stezky - mírnější zelená anebo strmější červená. Výšlap je dlouhý 1,5 km a na jeho konci vás čeká nádherný výhled na panorama Novohradských hor.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací