Na kole podél Labe

Jestli jste už o někdy slyšeli o Labské stezce, potom víte, že se jedná o jednu z nejdelších cyklostezek u nás. I s jednou odbočkou měří celých 430 kilometrů, a to počítáme jen českou stranu. Stezka totiž pokračuje dále až do německých Drážďan, Magdeburku či třeba až do Cuxhavenu, kde Labe definitivně mizí v Severním moři. Cestou vás čeká krásná příroda i zajímavé pamětihodnosti, které opravdu stojí za vidění.

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka je poměrně nenáročnou, zpravidla rovinatou trasou, která je vedena po cyklostezkách či málo frekventovaných silnicích.

Kousek za Prahou na vás čeká sevřené údolí Vltavy, které za Kralupy nad Vltavou vystřídají úrodné roviny, jež vás budou provázet až do Litoměřic. Už od Roudnice se však můžete těšit na neopakovatelné panorama Českého středohoří. Doprovázet vás bude silueta Milešovky, o níž proslulý přírodovědec Alexander von Humboldt prohlásil, že je z ní třetí nejkrásnější výhled světa. Kulisy se definitivně změní za Velkými Žernosekami, kde tzv. Portou Bohemikou, těsným údolím, vjedete do Českého středohoří, jež vás bude provázet až do Děčína. Tam si výlet můžete zpestřit návštěvou zdejšího krásného zámku.

Děčín

Jestliže vás více zajímají industriální či inženýrské stavby, jste na správné trase. Kousek před Mělníkem můžete obdivovat hořínské zdymadlo - působivý mix secese a nautických prvků od hlavního architekta vodních děl na Labi a Vltavě Františka Sandera.

Zpátky do Prahy se můžete vrátit vlakem - rychlíky z Děčína jezdí každé dvě hodiny.

Ubytování podél Labské cyklostezky rezervujte přímo zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací