Život vlčí smečky jako na dlani

Vlky známe v současné době povětšinou ze zoologických zahrad. Jak se jim ale žije v jejich přirozeném životním prostředí? To se dozvíte v Návštěvnickém centru Srní na Šumavě. Vlky tam můžete pozorovat ve tříhektarovém výběhu, nad kterým je umístěna 300 m dlouhá pozorovací lávka. V květnu navíc do smečky přibylo 5 nových přírůstků, které tak zvýšily celkový počet vyvedených mláďat na 9!

Vlci v Srní na Šumavě

Návštěvnické centrum prezentuje původní druhy volně žijících zvířat v jejich přirozeném prostředí. Bezpochyby největším lákadlem je právě výběh s vlky o rozloze 3 hektarů. Přímo uprostřed výběhu vede 300 m dlouhá lávka ve výšce 4 – 5 metrů nad zemí, opatřená řadou pozorovacích přístřešků. Na lávce ve výběhu jsou také informace o komunikaci mezi vlky. Návštěvníci s pohybovým omezením mohou sledovat vlky ve výběhu pomocí ovládané kamery.

V květnu se navíc zdejšímu vlčímu páru narodilo 5 nových mláďat. Jedná se tak už o druhý vrh, který v tomto přírodním výběhu přišel na svět. První mláďata přivedla matka vlčice na svět v loňském roce. Je tak vidět, že se smečce ve výběhu velice dobře daří.
 
Vlci v Srní na Šumavě

Kromě výběhu s vlky se můžete vydat také po naučné stezce, na které pět informačních panelů přibližuje život šelmy, která se v minulosti řadila k běžným obyvatelům zdejšího lesa. O životě vlků se tak dozvíte úplně všechno a získané informace si navíc budete moci ověřit v praxi při pozorování vlčí smečky v jejím přirozeném prostředí. Neexistuje snad lepší místo, kde byste měli život vlků jako na dlani.
Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací