Jazz v létě roztančí česká města

Bohemia Jazz Fest - jeden z největších jazzových festivalů v Evropě v červenci opět zavítá do českých měst napříč celou republikou! Nejlepší jazzové muzikanty budete moci vidět a především slyšet takřka pod širým nebem na těch nejhezčích náměstích v Česku - v Praze, Liberci, Táboře, Brně, Písku, Plzni a Domažlicích.

Bohemia Jazz Fest

Na festivalu vystoupí ty největší hvězdy současné jazzové hudební scény, a to ze všech koutů světa. Těšit se tak můžete třeba na Yellowjackets ze Spojených států. tato kapela letos na Bohemia Jazz Festu oslaví 35. výročí svého založení, které bude oslaveno udělením ceny Bohemia Jazz Award. Bude to tak poprvé za celou historii festivalu, kdy nebude oceněn jednotlivec, nýbrž celá kapela.

Chybět nebude ani špičkový jazzový rumpetista a skladatel Terence Blanchard, ověnčený několika cenami Grammy. Vystoupí se svým kvintetem E-collective a nově vznikajícím hudebním žánrem, který kombinuje funk, R&B a bluesové melodie.

Z českých jazzových interpretů vystoupí mimo jiné Libor Smoldas, který i přes svůj mladý věk patří v současnosti k nejlepším jazzovým hudebníkům v Česku. za svou kariéru vydal pod svým jménem již 6 alb. Na Bohemia Jazz festu vystoupí poprvé, a to se svým Triem.

S výčtem všech dalších účinkujících bychom mohli pokračovat dál a dál, nejlepší však bude, když vy sami spatříte světové jazzové hvězdy na vlastní oči na jedné z festivalových scén. Kdy a kde? Následující přehled vám napoví:

Praha 11. - 12.7.2016

Liberec 13.7.2016

Brno 14. - 15.7.2016

Tábor 16.7.2016

Písek 17.7.2016

Plzeň 18.7.2016

Domažlice 19.7.2016

Vstup je na všechny koncerty ve všech městech zdarma.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací