Restaurant Day v Hradci Králové

Akcí zaměřených na jídlo každoročně přibývá a jednou z těch povedených je mezinárodní gastronomický festival Restaurant Day v Hradci Králové, který proběhne již tuto sobotu 21. května 2016. Mezinárodní festival všech milovníků domácího jídla a pití založený na principu "pop-upů" - tak si ho nenechte ujít!

Restaurant Day Hradec Králové

Happening jídla, který umožňuje všem milovníkům gastronomie otevřít si na jeden den svou vlastní restauraci, kavárnu, čajovnu nebo třeba bistro a nabízet doma připravená jídla na netradičních místech po celém městě. Myšlenkou celé akce je sdílet radost z jídla a vaření, pobavit se, poznat nové přátelé a vychutnat si společně tento den plný nevšedních gastronomických zážitků.

V Hradci Králové se uskuteční již druhý Restaurant Day v sobotu 21. května 2016. Akce bude probíhat po celém městě, ale hlavní program, který je tentokrát pojímán jako piknik, je naplánován před café & music barem NãPLAVKA od 11:00 do 16:00. Restaurant dne zaujal i mnoho hradeckých podniků, které se rozhodly akci podpořit a zapojí se různými workshopy, které budou probíhat souběžně s hlavním programem. Takže se máte určitě na co těšit!

Restaurant Day Hradec Králové

A jak tento nápad vznikl? Začalo to v Helsinkách v květnu 2011, kdy skupinka nadšenců do jídla vymyslela princip festivalu pop-up (tzn. objeví se na jeden den na jednom místě a večer zmizí). Na den se tak otevřelo 40 „restaurací“, které během jendodenního festivalu Restaurant Day nabízely různé speciality. Akce měla obrovský úspěch a její koncept se rozšířil po celém světě. Dnes to vypadá tak, že se na 24 hodin otevře tisíce stánků od New Yorku po Tokio a akce se rychle šíří mezi všemi nadšenci, kteří si chtějí na jeden den zkusit mít restauraci. Tento typ akce se dostal i k nám a dnes je kromě Prahy i v dalších městech a ve velmi vydařené formě právě také v Hradci Králové.

Hradec Králové

V Hradci Králové stojí za to zůstat déle, například na celý víkend. K návštěvě lákají muzea, galerie či divadla. Vychutnat si můžete projížďku na kolech, romantickou plavbu na kolesových parničcích, či „obyčejnou“ procházku Jiráskovými sady či po nábřeží. Hradec Králové je zkrátka jedinečný v každém okamžiku.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací