Litomyšl krásná a rozkvetlá

Litomyšl, východočeské město a rodiště Bedřicha Smetany, má na jaře neopakovatelnou atmosféru. Nejen že zde můžete vidět rodný byt tohoto slavného českého umělce, ale také můžete navštívit zámecký areál, projít se krásně upravenými klášterními zahradami se sochami dalšího slavného českého umělce Olbrama Zoubka, odpočinout si v rozkvetlé Jindrově zahradě anebo si pochutnat na výtečných čokoládových dobrotách v místní čoko-kavárně. Na Velikonoce je navíc připravena speciální akce v zámeckém sklepení!

Litomyšl

Ne nadarmo byl zdejší zámecký areál zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Renesanční zámek postavený v italském stylu je bezpochyby jedním z hlavních cílů návštěvníků Litomyšle. Přesně o Velikonocích se navíc veřejnosti v letošním roce poprvé otevřou dveře zámeckého sklepení, kde na vás bude čekat speciální slepá degustace zdejších pokladů – vín z řady Chateau Litomyšl, pro děti bude připravena nealkoholická varianta. Budete si zde také moci vyzkoušet zdobení skleněných kraslic a vyrobit si tak vlastní velikonoční dekoraci.

Velikonoční kraslice

Nezapomeňte se také projít klášterními zahradami u bývalého piaristického kláštera, kde se můžete zastavit v altánku s překrásným výhledem na město anebo u bazénu se sousoším od Olbrama Zoubka, který tyto sochy městu věnoval. Zahrady se rozkládají na ploše 11 000 m2 a jsou ozdobeny květinovými záhonky hrajícími všemi barvami, poklidná procházka vám tedy zabere klidně i 3 hodiny.

Sněženky

Pokud si chcete užít tu pravou jarní atmosféru, zavítejte do Jindrovy zahrady. Zdejší rozsáhlé pásmo sněženek, bledulí a dalších jarních květin skýtá krásnou podívanou.

A abychom nezůstali jen u zážitků estetických, máme pro vás i jeden tip na zážitek gastronomický. Chocco Café na Smetanově nábřeží nabízí čokoládové pochoutky nejrůznějších příchutí a příjemné nekuřácké prostředí. Už při vchodu do kavárny vás ohromí záplava pečlivě vyrovnaných čokoládových pralinek, kterých zde mají na 40 druhů. Vybere si tedy každý mlsný jazýček.

Čokoládové pralinky

Pro ubytování v Litomyšli doporučujeme Hotel Zlatá Hvězda přímo v centru na Smetanově náměstí s restaurací i saunou. Ubytování v tomto hotelu rezervujte zde.

Hotel Zlatá Hvězda
Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací