(Ne)tradiční zábava v Krušných horách

V minulosti opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si opět získávají své zasloužené místo mezi ostatními pohořími České republiky. Svým návštěvníkům mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším horám v Česku mají jednu velkou výhodu – je tu méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat tradičního i netradičního sportu plnými doušky. Mezi nejoblíbenější místa pro zimní sporty patří bezesporu Klínovec.

Snowtubing

Hora Klínovec, které se původně říkalo jednoduše Klín, je se svými 1244 metry nejvyšší hora Krušných hor. Nachází se poblíž Božího Daru, 4 km severovýchodně od Jáchymova v okrese Karlovy Vary. Z Jáchymova vede nahoru lanovka. Na vrcholu se nachází rozhledna a hotel, které jsou zároveň nejstaršími a nejvýše položenými budovami v Krušných horách.

Na lyže!

Najdete zde nejdelší lyžařské sjezdovky v regionu – nadšenci zimních sportů oceňují zejména proměnlivý terén sjezdovek a upravené běžkařské tratě. Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami. Myslí se zde i na nejmenší, pro které je zajištěná zábava v dětském skiparku. Rodiny uvítají také širokou škálu rodinných jízdenek. Již několik let pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce v rámci mezinárodního česko-německého regionu. Tento InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 33 km sjezdových tratí všech obtížností, a to již v ceně od jeden a půl denních permanentek. Přes hranice a mezi vrcholy Vás zdarma převeze skibus za 10 min.

Na své si přijdou také milovníci běžkování. V okolí Božího Daru lze provozovat běh na lyžích v upravených stopách v době, v níž se jiné lyžařské areály na zimu teprve připravují. V této části Krušných hor se nabízí více jak 120 km různě náročných běžeckých tratí. A pokud vám české stezky nebudou stačit, můžete přejet do Německa po některém z turistických přechodů. Pokud budete mít štěstí, můžete právě zde v okolí Božího Daru pod Klínovcem potkat českou lyžařskou hvězdu Lukáše Bauera, který tady v Krušných horách trénuje.

S větrem o závod!

Snowkiting je populární adrenalinový zimní sport, který se stává velice populární. Pokud jste jeho fanoušky anebo si ho prostě chcete vyzkoušet, pak si přijdete na své na rozlehlých loukách u Božího daru. Boží dar je díky své poloze (nejvyšší položené městečko ve střední Evropě, 1028 m n.m.) ideálním místem pro provozování této aktivity. Krušné hory nabízí dostatek větru a sníh je zde mnohem dříve než na jiných místech republiky. K dispozici je zde kite škola a půjčovna Best Kites.

Snowkiting

Lyžařská dovolená v Krušných horách však nabízí ještě mnohem více. Pro zpestření programu si můžete v lyžařském areálu Novako vyzkoušet snowtubing – jízdu na velkých nafukovacích duších, výlet na sněžnicích anebo pěší turistiku. Po aktivně prožitém dni na horách přijde vhod relax pro tělo i ducha v podobě wellness anebo sauny v některém z hotelů.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací